Elmas Kum Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

1.080 views

Sarıyer’in en güzel plajlarından olan Elmas kum plajından sizlere bahsetmek isterim. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte plajlar da dolmaya başladı. İstanbul’un özellikle yaz aylarında ki en büyük sıkıntısı denize girebileceğiniz temiz bir plajın olmaması, Sarıyer de bulunan Elmas kum plajı halk plajları arsında en çok rahat edeceğiniz plajlardan birisidir. Elmas kum plajı içerisinde bir çok […]Elmas Kum Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Sarıyer’in en güzel plajlarından olan Elmas kum plajından sizlere bahsetmek isterim. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte plajlar da dolmaya başladı. İstanbul’un özellikle yaz aylarında ki en büyük sıkıntısı denize girebileceğiniz temiz bir plajın olmaması, Sarıyer de bulunan Elmas kum plajı halk plajları arsında en çok rahat edeceğiniz plajlardan birisidir. Elmas kum plajı içerisinde bir çok imkan bulunmaktadır, büfe, restoran ve kafeterya gibi imkanlar bulunmaktadır. Denizi oldukça temizdir ve güvenli bir plajdır. Plajın kendisine ait otoparkı da bulunmaktadır otopark ücretlidir. Plajın en önemli özelliklerinden birsi de boğaza en son takılan gerdanlık üçüncü köprü manzaralı oluşudur. Genel olarak plaj büfelerine baktığımızda buradaki büfe oldukça uygun fiyatlıdır. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralama aksanına sahipsiniz.Elmas kum plajı ile ilgili diğer merak ettikleriniz için makalemize devam ediniz.

Elmas Kum Plajına Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Elmas kum plajına toplu taşıma araçları ile gelmek isteyenlerin ilk olarak Hacıosman metro durağına geldikten sonra 25A hat numaralı İETT otobüslerine binerek  son durakta indikten sonra diğer bir seçenek ise Sarıyer’den kalkan Rumeli Kavağı minibüslerine binip son durakta indikten sonra yaklaşık olarak  5 dakikalık bir yürüyüşten sonra plajlara ulaşabilirler. Bunlara ek olarak da Sarıyer’den hareket eden vapurlarla da Rumeli Kavağı’na ulaşmak mümkün.

Özel araç ile ulaşım şekilleri:  Özel araçlarıyla gitmek isteyenlerin ise ilk olarak Sarıyer tabelalarını takip ederek Sarıyer’e ulaştıktan sonra Sarıyer İDO iskelesini geçip sağdan Rumeli Kavağı yoluna doğru yol bitene kadar sahil şeridini takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz buna ek olarak aşağıda eklemiş oluğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Elmas Kum Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Elmas kum plajına giriş ücreti 15 TL’dir. Bunun dışında şezlong ve şemsiye ücreti ayrıdır ayrıca kafeterya ve restoranda yediklerinizin ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ziyaret saatleri olarak da gün içerisinde gitmeniz gerekmektedir.

Değerli İstanbullular özellikle bu sıcak yaz günlerinde güzel ve serin dakikalar geçirebilmeniz için Elmas kum plajını sizlere anlatmaya çalıştım. Aşağıda Plaj ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Bunun yanında soru ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Diğer İstanbul plajları için bizi takip etmeye devam diniz. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

Elmas Kum Plajı Resimleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Tatil Yerleri- Tatil Fırsatları- Çamlıca Tepesi- İstanbula Yakın Yerler- Şile Saklıgöl- Kız Kulesine Nasıl Gidilir-Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir-Fethiye Kelebekler Vadisi-Sülüklü Göl-Abant Gölüne Nasıl Gidilir-Ulu Camiye Nasıl Gidilir