Sırt Ağrısı – Doğal Ek Tedaviler

Sırt ağrınızı doğal olarak tedavi etmenin birkaç farklı yolu vardır: vitaminler, mineraller, şifalı bitkiler, beslenme ve homeopati ilacı.

Bazıları sırt ağrınızı iyileştirmeye yardımcı olur ve diğerleri tehlikelidir, bu nedenle herhangi bir şey almadan önce bir doktora veya hemşireye danışmak ve asla önerilen dozları aşmamak en iyisidir.

FDA’nın doğal takviyeler üzerinde hiçbir kontrolü yoktur, bu yüzden onları önermez.

Takviyeler FDA onaylı olmadığından, ürün etiketinde iki parçalı bir sorumluluk reddi beyanı ile birlikte sunulmalıdır: beyanın FDA tarafından değerlendirilmediği ve ürünün “herhangi bir hastalığı teşhis etme, tedavi etme, iyileştirme veya önleme” amacı taşımadığı.

Ancak bu, tüm takviyelerin kötü olduğu anlamına gelmez. Sıkı denemelere ve testlere rağmen bazı ilaçlar da güvenli değil. Sonuç olarak, almayı düşündüğünüz her ürünü araştırmak ve bir sağlık gıda mağazası gibi saygın bir kaynaktan takviye aldığınızdan emin olmaktır.

Herkesin kimyası farklıdır ve farklı tepki verir, bu nedenle bir ilaca eşdeğer bir takviye almayı düşünüyorsanız, yine de bazı yan etkileriniz olabilir.

Süpermarketlerde ve eczanelerde bulunabilecek birçok doğal takviye vardır. Daha belirsiz takviyeler için sağlık gıda mağazalarını kontrol etmeniz gerekebilir. Tezgahtan satın aldığınız herhangi bir ilaç gibi, mağaza markası ve isim markaları arasında bir seçim yapacaksınız.

Mağaza markalarının kullanımı tamamen güvenlidir ve reklam için ödeme yapmanız gerekmediğinden daha ucuzdur. Ayrıca internet üzerinden takviyeleri satın alabilirsiniz, ancak tam olarak ne aldığınızı bilmek için saygın bir kaynaktan satın aldığınızdan emin olmalısınız.

Biraz araştırma yapın ve hangi çevrimiçi tedarikçilerin en iyi ve en itibarlı olduğunu öğrenmek için etrafınıza sorun.

Aşağıda, sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olmak için duyurulan bazı doğal takviye tedavileri listelenmiştir. Dozajlar listelendiğinde, özellikle zayıf veya kiloluysanız, takviyeyi almadan önce bir uzmana danışmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Ve unutmayın, doğal takviyeler ağrıyı hemen gidermez, ancak sonuçları görmeden önce haftalarca, hatta bazen aylarca almanız gerekir.

Vitaminler ve mineraller

VİTAMİN E-400 IU günlük; antienflamatuvar
VİTAMİN C-250-500mg günde iki kez
ÇİNKO-30 mg günde iki kez; antienflamatuvar
Günlük KALSİYUM-600mg; kemikleri güçlendirir
BOR: Yemeklerle birlikte günde 1-3 mg; vücudun kalsiyum ve magnezyumu emmesine yardımcı olur
MAGNEZYUM- günde 250 mg; kemikleri güçlendirir ve kasları gevşetir
BAKIR: günde 2 mg
GLUKOZAMİN SÜLFAT: 500 mg. günde üç kez. Eklemlerdeki kıkırdağı yeniden oluşturabilir ve Amerikan Romatoloji Koleji tarafından romatoid artrit için etkili bir tedavi olarak incelenmiştir.
NIACINAMIDE: Günde üç kez 500 mg; anti-inflamatuar ve hasarlı kıkırdağı iyileştirir. Karaciğer hasarına neden olabilir ve şeker hastalığını, düşük tansiyonu, ülserleri ve glokomu ağırlaştırabilir, bu nedenle bu takviyeyi alıyorsanız bir doktorun sizi izlemesini sağlayın.

Otlar

Bitkisel takviyeler, kapsül veya toz formunda veya çay olarak bulunabilir. Kendi bitki çayınızı yapıyorsanız 1 çay kaşığı kullanın. bir fincan sıcak su başına ot. Karışımı örtün ve 5-10 dakika veya kök kullanıyorsanız 10-20 demleyin. Günde 3-6 bardak çayı güvenle içebilirsiniz.

Kas gevşeticiler

KAVA KAVA: Bazı doktorlar tarafından Xanax ve Valium’a güvenli bir alternatif olarak kabul edilmektedir.
BLACK HAW: kas spazmlarını giderir ve aspirine benzer
VALERIAN ROOT: Bir uyku yardımı olarak geniş çapta araştırılmış ve belgelenmiş olan kediotu, Amerikan Bitkisel Ürünler Derneği tarafından güvenlik açısından 1 numaralı derecelendirmeye layık görülmüştür.
YABAN YAM: Menstrüel krampları tedavi etmek için uzun süre kullanılır; genellikle çay olarak alınır.
JAMAICA DOGWOOD: Kas iltihabı ve spazmlarını tedavi etmek için kullanılır; Üzerinde çok az araştırma yapılmıştır ve aşırı miktarları toksik olabilir. Sakinleştiricilerle birlikte kullanmayınız.

Anti-inflamatuarlar

BROMELİN: Günde üç kez 500 mg
BOSWELLIN: Günde üç kez 150 mg. Bel ağrısını hafifletmeye yardımcı olduğu klinik çalışmalarda kanıtlanmıştır
curcumin: günde üç kez 400-600 mg; Bazen zencefil ile karıştırılan kurkumin, klinik deneylerde çalışılmamıştır, ancak bitki uzmanları bunu bir anti-inflamatuar olarak kullanır.
MSM: Araştırılmamıştır, ancak bitki uzmanları bunu bir anti-inflamatuar olarak kullanır.
ST. JOHNS WORT: Günde üç kez 300-500 mg kapsül; çok çeşitli ilaçlarla etkileşime girer ve yalnızca bir bitki uzmanının tavsiyesi altında alınmalıdır.

Ağrı kesici

BEYAZ Söğüt Kabuğu: etkileri aspirin almaya benzer
ŞEYTAN PENÇESİ: Günde üç kez 400 mg. Artrit tedavisinde kullanılan araştırmalar, şeytan pençesinin geleneksel ilaçların etkinliğini artırabileceğini gösteriyor.

Homeopati

Homeopati, yaklaşık 200 yıldır var olan bir tıp uygulamasıdır. Benzerler Yasası olarak adlandırılan şeye dayanır ve bağışıklamalarla aynı ilkeye göre çalışır: Bir kişiye hastalıklarını iyileştirmek için hasta edecek olandan küçük bir doz verin.

Tedaviler klinik deneylerde kanıtlanmıştır ve FDA yönergelerine göre bir homeopatik eczane tarafından hazırlanır. Araştırmacılar, homeopatik ilaçların nasıl çalıştığını tam olarak anlamıyor, ancak kanıtlar, yaptıklarına dair açık. Homeopati, Avrupa ve Hindistan’da uzun süredir popülerdir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde popülerlik kazanmaktadır.

Pek çok uygulayıcı doktordur ya da belki hemşirelik ya da psikolojide başka bir tıp diplomasına sahiptir. Tıbbi dereceleri olmayan homeopatik pratisyenleri çevreleyen yasal sorunlar belirsizdir, ancak çoğu homeopatik ilaç reçetesiz satılır ve reçete gerektirmez.

Sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olan bazı doğal homeopatik ilaçlar:

AESCULUS: donuk, dırdır eden ağrı için kullanılır
ARNICA MONTANA: sırt travması durumlarında kullanılır
COLOCYNTHIS: beldeki zayıflık ve kas krampları için kullanılır
GNAPHALIUM: Genellikle sırt ağrısı ile ilişkili olan siyatik tedavisinde kullanılır
LYCOPODIUM: yanma ağrısını tedavi etmek için kullanılır
RHUS TOXICODENDRON: bel sertliği ve ağrı için kullanılır