Kurtarmak için Bach Çiçek Çözümleri

Bach çiçek ilaçlarının faydalarına dair inancımın bir kısmı için oğlumun kafasındaki yumruya teşekkür etmeliyim. Jon yaklaşık bir yaşındaydı ve kafasını oldukça kötü çarpmıştı. Yumru gözümün önünde şişmişti ve yakın zamanda satın aldığım Bach kurtarma kremini denemeye karar verdim. Yumru kısmen saçında, kısmen alnındaydı. Kremi dikkatlice sürdüm�kremi saçlarının olduğu tene yaklaştırmak zordu. Ertesi gün alnındaki morluk tamamen geçmişti ama saçındaki morluk beklediğim kadar kötü olmasa da hala oradaydı. Bu beni şaşırttı ve bu harika çareler hakkında bilgi edinmemi sağladı.

Onlarla ilgili her şeyi açıklayan küçük kitapçığı aldım ve inceledim – çok meşgul bir anne olarak okumak için çok büyük olmayan bir şeye sahip olduğum için mutluydum! Ayrıca ilaçların uyuşturucu olmadığı ve küçük bebeklerde bile güvenle kullanılabileceği için mutluydum. Çeşitli psikolojik durumlar için 38 farklı çiçek ilacı var ve bunları kendim, ailem ve arkadaşlarım için nasıl kullanabileceğimi anında görebiliyordum: karaçam kendine güveni olmayan biri içindir, titrek kavak genel korkular içindir, sabırsızlar sabırsızlık için, funda her zaman ilgi odağı olmak isteyenler için ve kararsızlar için scleranthus için.

Çözümler, 1886-1936 yılları arasında İngiltere’de yaşayan Dr Edward Bach -“Batch” olarak telaffuz edilir- tarafından geliştirildi. Doktor olarak eğitildi ve patolog ve bakteriyolog olarak çalıştı, ancak tıbbın sorunun kökenine inmediğini hissetti. Homeopatiyi öğrendi ve çeşitli önemli homeopatik ilaçlar geliştirdi, ancak yine de tatmin olmadı ve bu onu Bach çiçek ilaçlarını geliştirmeye yöneltti.

Çözümler çiçekli bitki ve ağaçlara dayalıdır ve uygunsuz psikolojik durumları düzeltmek için tasarlanmıştır. Bu, fiziksel problemler için uygun olmadıkları anlamına gelmez, çünkü Bach, yaşamın olağan akışı içinde herhangi bir bireyi, doğası ne olursa olsun, hastalığa karşı koruyan veya duyarlı hale getiren fiziksel planın üzerinde bir faktör olduğuna inanıyordu. olabilir. (Edward Bach’ın ‘Kendini İyileştir’ kitabından). Başka bir deyişle, memnun değilseniz veya sıkıntılıysanız, üşütme veya kronik olarak hastalanma olasılığınız daha yüksektir.

Bach çareyi sezgi yoluyla buldu: Bazen elinde bir çiçek tutar ve çarenin neler yapabileceğini bedeninde ve zihninde deneyimler, bazen de derin olumsuz duygular yaşar ve çiçeği bulana kadar kırlara giderdi. bu duyguları kapatacaktı. Bach ayrıca çiçekleri, içinde kaynak suyu bulunan bir cam kasede güneş ışığında yüzdürürse, çiçeğin bu iyileştirici özelliğinin suya geçtiğini de bulmuştur. Holly gibi yılın başlarında çiçek açan bazı bitkiler için Bach, güneş ışığı eksikliği sorununun üstesinden gelmek için çiçekleri ve sapları kaynattı.

Çözümler normalde iki yoldan biriyle alınır:

Seçilen ilaçtan iki damlayı bir bardak suya koyup sık sık yudumlayın.
Su ve/veya brendi içeren bir şişeye iki damla çeşitli ilaçlar koymak ve günde 4 defa 4 damla almak

Dr Bach’ın çok kullandığını bulduğu bir kombinasyon var ve buna “kurtarma çaresi” adını verdi. Bu, 38 çiçek ilacının (kiraz erik, akasma, impatiens, kaya gülü ve Bethlehem yıldızı) 5’inin bir karışımıdır. Herhangi bir acil veya stresli olay için kullanılabilir. Bu, düşmeden veya bir tartışmadan sonra, dişçiye gitmeden veya muayeneye girmeden önce gerçekten yararlıdır. Normal içme şekli, bir bardak suya 4 damla damlatmak ve ardından küçük, sık yudumlar almaktır. Ayrıca gerçek bir acil durumda doğrudan şişeden alabilirsiniz. Tanıştığım birçok hemşire bunun üzerine yemin ediyor ve gizlice ve gayri resmi olarak hastalarına tavsiye ediyor.

Kurtarma kremi, kurtarma ilacı damlalarıyla aynı 5 ilacı içerir, ancak yengeç elması ilavesiyle kesikler ve morluklar ile düşüp kafalarını vuran bebekler için faydalıdır!

Çözümler brendi kullanılarak yapılır ve bu bazı insanlar için sorun olabilir. Onları almanın alternatif bir yolu, onları bileklere, kulakların arkasına ve şakaklara sürmektir – bu şekilde ilaçların yararı, alkol almadan hissedilebilir.

Çözümler herhangi bir ilaca müdahale etmez ve ölümcül hasta tarafından iyi etki ile alınabilir. Bebekler ve evcil hayvanlar genellikle görünüşte anında ve mucizevi bir şekilde fayda sağlıyor gibi görünüyor ve birçok yetişkin size kendileri ve çocukları için harika sonuçlardan bahsedebilir.