Sırt Cerrahisi Her Zaman Cevap Değildir

Pek çok insan kronik bel ağrısı çekiyor. Amerikalıların çalışmayı kaçırmasının bir numaralı nedeni. Sırt ağrısı ya yavaş başlayıp daha da kötüleşebilir ya da bir anda uyandığınızda aniden bir ışık çarpması gibi yataktan kalkamadığınızı fark edebilirsiniz. Her iki durumda da, onunla başa çıkmak korkunç bir şey. Birkaç gün veya birkaç hafta zirvede kaldıktan sonra çoğu insan doktora gider. Bel ağrısı çeken birçok kişiye doktora gittiklerinde doktorlar tarafından ameliyata ihtiyaç olduğu söylenmektedir. Bu haber tek başına kendi içinde yıkıcı olabilir. Sırt ameliyatı, çoğu insanın işten almaya gücünün yetmediği bir iyileşme süresi gerektiriyordu. Sırt ameliyatı da çok pahalıdır. Sadece iyileşmesi ve pahalı olması değil, aynı zamanda bazen gerekli bile değildir.

Pek çok insan, diğer alternatifler kullanılabilirken bel ameliyatı geçiriyor. Sırt ağrısı ile başa çıkmanın diğer yöntemleri fizik tedavi, biofeedback, traksiyon, egzersiz, steroid enjeksiyonları ve kas ve sinirlerin elektrik stimülasyonu tedavisi olabilir. Sırt ameliyatına koşan insanlar, sırtlarının aslında ameliyattan önce olduğundan daha kötü ağrıdığını keşfettiler. Bazı insanlar, ya ilk ameliyatta yapılan hataları düzeltmek için ya da daha sonra ortaya çıkan sırttaki sorunları düzeltmek için takip ameliyatına ihtiyaç duyarlar. Her iki şekilde de bu aynı zamanda yıkıcıdır. Bu zamana kadar, hasta o kadar uzun süredir işsizdir ki, finansal bir sıkıntı meydana gelmiştir, tıbbi faturalar yığılmıştır veya bazı insanlar işini kaybetmiştir ve sırt ağrılarının daha iyi veya daha kötü olmadığını fark etmiştir.

İnsanlar gereksiz yere kendilerini bu duruma sokarlar. Bunu birkaç şeye bağlıyorum. Doktorlar, insanları ağrı kesici ilaçlarla tedavi etmeye inanmadıkları için basit bir nedenle ameliyat önermek için hızlıdırlar. Bazı doktorlar, çektiğiniz acıdan daha çok ağrı kesici ilaç reçetesi yazmaktan endişe duyarlar. Bunun nedeni, reçeteli ilaçlar söz konusu olduğunda sistemi kötüye kullanan kişiler veya doktorun bazen kronik ağrı çekenler hakkında sahip olduğu bilgi eksikliğidir. Her iki durumda da gerçek kronik ağrı hastası muazzam derecede acı çekiyor.

Sırtınıza gelince, bıçak altına yatmak her zaman son çare olmalıdır. Güneşin altındaki her şey denenmeli, ameliyat olmadan önce tekrar denenmeli. Hemen sırt ameliyatının gerekli olduğu birkaç istisna vardır, ancak çoğunlukla diğer önlemler ve terapiler onların dışındadır ve kullanılmalıdır. Kendim de bel ağrısı çeken biri olarak tıp doktoru olmama rağmen böyle bir şey önerebilirim. Önce ağrıyı ağrı kesici ilaçlarla tedavi ettiğine inanan bir doktor bulun. Fizik tedaviyi ağrı kesici ilaçlarla birleştirmek ağrıyı büyük ölçüde azaltabilir. Mümkünse esneme, yürüme, mekik gibi fiziksel aktiviteler yapın, bu ağrıya neden olan sinirlerin üzerindeki baskıyı alarak disk çevresindeki kasları güçlendirir. Diğer ağrı yönetimi taktikleriyle birlikte iyi bir ağrı kesici programı, belirli bir süre içinde harikalar yaratabilir. Pek çok insan, bu tür bir terapiyle ağrının gerçekten ortadan kalktığını keşfetti.
Daha kötü durum senaryosu, birçok komplikasyon, şiddetli ağrı, kalıcı sinir hasarı, fiziksel hareketlilik kaybı, çalışamama ve hatta bel ameliyatı geçirme nedeniyle sakat kalma ile karşılaştırıldığında, sırtınızın ağrıyla hala temas halinde olması daha iyidir. . Unutma kim ne derse desin bu senin arkan, onların değil. Birinin size ne yapmanız gerektiğini söylemesi kolaydır, ancak başarısız bir bel ameliyatından sonra sizin yerinize yürümek zorunda kalmazlar.
Yazar, ağrı yönetiminin savunucusudur ve kronik ağrıdan muzdarip insanlara daha iyi bir yaşam kalitesi için ağrılarını tedavi etmek için uygun ağrı kesici ilaçları almalarına yardımcı olur.