Akvaryum Koyu-Nasıl Gidilir?-Tekne Turları-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri-Didim

akvaryum
akvaryum

Bir dönem balık tesisi olarak kullanılan akvaryum koyu doğa güzellikleri ile çok dikkat çekmektedir. Koyun ağzı neredeyse tamamen kapalı gibi gözükse de kapalı değildir. Burada deniz ve sakinliği sevenler için çok güzel huzurlu bir ortam var insanlar adeta mest oluyor. Fakat sosyal donatı olarak düşündüğünüz zaman burada hiçbir çalışma yok turistleri orada tutacak herhangi bir yatırım yapılmamış ve herhangi bir çalışmada yapılmıyor sadece sakinlik he huzur dolu doğayı sevenlerin buraya geldiği güzel bir koydur. Akvaryum koyunda güzel vakit geçirmek isteyenler ve burada bulunan enfes güzellikteki denizin tadını çıkarmak isteyenlerin tekne turlarına katılmalarını öneriyorum bölgeyi en iyi bir şekilde gezebileceğiniz fırsatlardan birisidir. Akvaryum koyunda denize girilebiliyor deniz suyu sığ ve kumludur. Deniz suyu gayet temiz ve berrak olmakla birlikte içerisinde bir çok deniz canlısını da barındırmaktadır. Aydın gezisinde mutlaka gidilmesi gereken yerlerden birisidir. Tabi belediyenin böyle yerleri değerlendirmesi ve turizme açmaması gelen misafirleri oldukça fazla üzmektedir. Aydında bu şekilde bir çok harika denilecek kadar yerler var fakat ilgisizlikten ya gelen misafir sayısı az ya da yerli halk dışında ziyaret edilmemektedir. Bende bu güzel yeri sizlere tanıtarak biraz olsun bu güzelliklerin ismini duyurmaya çalışıyorum. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere akvaryum koyu ile ilgili önemli bilgileri paylaşayım.

Akvaryum Koyuna Nasıl Gidilir?

Aydının bulunmaz güzelliklerinden birisi olan akvaryum koyuna en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma ile ulaşım: Akvaryum koyuna gidebilmek için ilk olarak aydına ulaştıktan sonra Didim ilçesine geliniz. Daha sonra Didim de bulunan yalı caddesinin sonuna gidiniz ve tekne turları ile koyu geziniz. Eğer karada durmak isterseniz Didim merkezden koyun yakınından geçen dolmuşlara binebilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracınız ile Didim’e geldikten sonra aracınızı park edip yalı caddesi üzerinden turlar ile koyu gezebilirsiniz. Koyun kenarına gitmek isterseniz de aşağıda eklediğim harita üzerinden yol tarifi isteyebilirsiniz.

Not: Harita turların başladığı yalı caddesini göstermektedir.

Giriş Saatleri , Giriş Ücreti ve Tur Fiyatları

Koyu gezmek için herhangi bir saat belilenmemiş olup tur tekne saatlerine göre gezinizi planlayabilirsiniz. Bunun yanında koya karadan girmek isterseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz. Sadece deniz üzerinden gezmek isterseniz Tekne tur ücretini ödemelisiniz.  Tekne turları: Aydın Didim de tekne turu yapabilirsiniz. Üstelik burada en güzel yapacağınız işlerden birisi olur Kısaca sizlere Tekne turuyla gidilecek yerlerden bahsedeyim. Toplamda 6 koy gezeceksiniz. Bunlar cennet koyu, çamlık koyu, martı sitesi koyları ve dalyanaki koyu  gibi koylar geziliyor. Koylar için tur fiyatları ise: 20- 25 TL dir.

Evet değerli tatilciler Aydın gezinizde en güzel ilçelerden olan Didim ilçesinde gezilip görülecek yerler hakkında detaylı bilgiler için bizi takip etmeye devam ediniz. Aşağıda Akvaryum koyu ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

Akvaryum Koyu Resimleri


uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*