Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Akyaka Nerede? Akyaka Nasıldır? Akyaka’da Yapılacaklar
akyaka nerede

Akyaka Nerede? Akyaka Nasıldır? Akyaka’da Yapılacaklar

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka, Gökova körfezinde bulunan küçük şirin bir kasabadır. Çoğu gezgin tarafından saklı cennet olarak tabir edilen Akyaka yazın sıcaklardan bunalan insanlar için serin, sakin bir tatil fırsatı sunmaktadır.

Eski bir balıkçı kasabası olan Akyaka’nın hâlen pek fazla insan tarafından bilinmemesi de buranın sakin bir tatil beldesi olarak kalmasını sağlamıştır.

Muğla yöresine özgü ahşap evleriyle naif bir dokusu bulunan Akyaka ziyaretçilerine keyifli bir tatil yaşatmaktadır.

Akyaka doğayla baş başa kalmak için harika bir ortama sahip olmasının yanında orman kampı, dağ bisikleti ve doğa yürüyüşü gibi farklı etkinliklerle ziyaretçilerin her anını değerlendirmesini sağlamaktadır.

Akyaka’da Gezilecek Yerler

Azmak Nehri

Eğer Muğla Akyaka‘ya gittiyseniz bence uğramanız gereken ilk nokta Azmak Nehri olmalıdır. Yaklaşık 2.6 km uzunluğuna sahip olan Azmak Nehri Akyaka’nın doğal güzelliğine oldukça büyük katkı sunmasının yanında bu bölgeye gelen ziyaretçilerin tekne turlarına katılmasını da mümkün kılmaktadır.

Ayrıca Azmak Nehri etrafında bulunan restoranlar eşşiz bir yemek deneyimi yaşamak için mutlaka denenmelidir.

Gökova Körfezi

Doğu batı yönünde bir uzanış gösteren Gökova Körfezi sahip olduğu Akçağınar plajıyla kiteboard ve kitesurf tutkunlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Akyaka Plajı

Akyaka merkezde bulunan bu plaj mavi bayraklı plajlardan olup halk plajı olarak hizmet vermektedir. Plaja giriş ücretsizdir ancak şezlong ve şemsiye için ücret alınmaktadır.

Sedir Adası

Muğla’nın en önemli turizm bölgelerinden biri olarak göze çarpan Sedir adası konusunda detaylı bilgi için ve sedir adasına nasıl gidilir bunları öğrenmek için daha önce hazırladığımızSedir Adası-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Konaklama-Yeme İçme başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Çınar Plajı

Kumsalı ve renkli çakıl taşlarıyla bilinen bir plaj olan Çınar Plajı, Akyaka’da en çok tercih edilen plajlardandır. Çınar plajının Akyaka’ya olan uzaklığı 3 km olup, buraya gelmek isteyenler tekne veya minibüsler vasıtasıyla ulaşım sağlamaktadır.

Kleopatra Plajı

Marmaris’in en önemli plajlarından olan Kleopatra plajı, Sedir adasında bulunmakta olup detaylı bilgi için daha önceden yayınlamış olduğumuz Kleopatra Plajı-Nerede? – Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti – Konaklama – Yeme İçme başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Akyaka’da Nerede Kalınır?

Buraya gelen tatilciler Muğla yöresine özgü ahşap evlerde konaklayabilecekleri gibi otel, villa gibi yerlerde de kalabilir veya bunların hiçbirini tercih etmeyerek, çadır ve diğer ekipmanlarını da getirerek güzel bir orman kampı yapabilir.

Akyaka Yol Tarifi

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Şuraya Atla Dim Çayı’na Nasıl Gidilir?Dim Çayı Restoranları, Dim Barajı ve Dim MağarasıDim Mağarası ve Giriş Ücreti 2020 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir