alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

Şuraya Atla

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak sizleri bekliyor.

Delikli koy, Çeşme çiftlik köyden ya da Alaçatıdan ulaşımı olan doğal kalma çabası içerisinde olan harika bir yer. Delikli koy, halk plaji ve yakınındaki birkaç koydan oluşuyor. Etrafında yerleşim yok denecek kadar az ve sahip olduğu doğası Pamukkaleyi andırıyor. Denizin aşındırması ile oluşan deliklerden adını alan bu koy, eşsiz mavilikteki denizi, kumlu ve taşlı iki koyu ile el değmemiş bir manzarayla sizleri karşılıyor.

Zaten oldukça popüler bir tatil bölgesi olan Çeşme Alaçatı içerisinde barındırdığı bu güzel koy ile de ayrı bir önem kazanıyor. Delikli koya inmeden önce tepeden koyun o eşsiz manzarasını fotoğraflamak, seyretmek isteyebilirsiniz.

Delikli Koy Giriş Ücretli mi?

Delikli koy tamamen doğal bir turistik bölge olarak dikkat çekiyor. Neden tamamen doğal diye soracak olursanız çünkü burada herhangi bir tesis bulunmuyor. Sadece şemsiye ile sandalyenizi alın ve bu eşsiz doğal güzelliğin tadını çıkarın.

Alaçatı Delikli Koy da kamp yapmak istiyorsanız kendi çadırınızı getirmeniz gerekiyor çünkü koy çevresinde herhangi bir sosyal tesis olmadığı için çadır kiralama imkanınız da bulunmuyor.

Delikli koya gezmeye geliyorsanız hazırlıklı olmanız şart. Çünkü delikli koy çevresinde tesis bulunmuyor bu nedenle yemek, içecek ve gıda malzemelerinizi buraya gelirken yanınızda getirseniz iyi olur.

Alaçatı Delikli Koyun suyu taşlı olduğu için deniz ayakkabısı getirmenizde fayda var. Delikli koyun suyunun buz gibi tertemiz olduğunu da hatırlatalım.

Alaçatı Delikli Koy yakınında resmi olarak hizmet veren bir otopark yok ancak aracınızı park edebileceğiniz geniş bir alan bulunuyor.

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

Delikli koya çeşmeden yürüyerek veya şahsi aracınızla ulaşabiliyorsunuz çünkü herhangi bir toplu taşıma aracı buraya gelmiyor.

Alaçatı Zigana oteli geçtikten sonra Halk plajına gider tabelasını gördüğünüzde bu tabelayı da geçin ve yol sola doğru kıvrılırken, solda küçük toprak bir giriş göreceksiniz, buradan devam edip sola sapınca yaklaşık 220 metre ileride bu doğa harikası Delikli Koy ile karşılacaksınız.

Check Also

konya tropikal kelebek bahçesi

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Toplamda 7.600 metrekarelik bir alana yayılan Konya Tropikal Kelebek Bahçesindeki bu geniş alanın 3.500 metrekarelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir