Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Antalya » Alanya Kalesi- Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar? Yol Tarifi
Alanya Kalesi

Alanya Kalesi- Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar? Yol Tarifi

Antalya’nın önemli turizm simgelerinden birisi olan Alanya kalesi hakkında detaylı bilgi ve güzel görseller için makalemizi mutlaka okuyunuz.

Tarihimizin en önemli simgelerinden olan Selçuklu döneminden bizlere miras bırakılan alanya kalesi Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Alanya kalesi surları yaklaşık olarak 7 km yi bulmaktadır. Tarih de bir çok tük devleti Alanya kalesine sahiplik yapmıştır. Alanya kalesi yarım ada üzerine kuruludur. Şimdilerde Alanya kalesi etrafı düzenlenip etrafında bir çok kafeterya ve restoran açılıp Antalya turizmine kazandırılmıştır. Antalya turizmine büyük bir miktarda katkı sağlamaktadır. Yerli ve ya yabancı iki milyondan fazla insan yılda Alanya kalesiniz ziyaret etmektedir. Gelen turistler Alanya ilçesini de kalkındırmaktadır. Yöre halkı bu durumdan oldukça fazla memnun olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

 

Alanya Kalesine Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar? Alanya Kalesi Giriş Saatleri?

İlk olarak Antalya merkezden Alanya dolmuşları ya da otobüslerine binip Alanya ya gelmelisiniz daha sonra Alanya kale yazan dolmuşlara binip kaleden inersiniz. Eğer kendi aracınızla gelmek isterseniz aşağıda eklediğim harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyiniz. Kale giriş Ücreti; kişi başı 15 tl dir. Kalenin Giriş Saatleri;  yaz dönemi 09:00- 19:30 kış döneminde 08:30- 17:00 dır.

Alanya Kalesi Resimleri

Alanya Kalesi Videosu

OKUMALISIN  Burgazada Halk Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Check Also

kemer batı halk plajı

Kemer Merkez Batı Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla Kemer Merkez Batı Halk PlajıKemer Merkez Batı Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?Kemer Merkez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir