Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Ankara » Ankara ve İnegöl Tavsiye Edilen Mobilya Mağazaları
saloni yemek masası
saloni yemek masası

Ankara ve İnegöl Tavsiye Edilen Mobilya Mağazaları

Mobilya almaya kalkışmak, başlıbaşına kocaman bir iş. Onlarca mağaza dolaşılacak, internette yüzlerce yorum okunacak ve etrafta tercübeli kim varsa danışılacak. İşte bu yazı bunların her birini hassasiyetle yapan birisinin damıtık bilgileri. Bence okumanız size müthiş bir zaman kazandırmanın yanı sıra doğru bir karar vermenizi sağlayacak.

Mobilya Ne Zaman Alınmalı?

Düğün sezonu, yeni yıl koleksiyonuna geçme ve yeni yıla karlılığı doğru hesap edebilmek için boş depo ile girme gibi sebepler yüzünden en iyi zaman aralık ayı diyorlar.Biz kasım ayında Efsane Cuma indiriminden de faydalandık.

İnternete Göre En İyi Mobilya Markası:

Yüzlerce yorum okudum. Çıkan sonuç şu; Kalite, fiyat, hizmet vb. hususlara bakıldığında en iyi markalar Doğtaş ve Kelebek Mobilya. Doğtaş 2012’de zaten Kelebek’i almış. Baktık tabi ki, Doğtaş ve Kelebek Mobilya tarzı bize hitap etmedi.

Ustaya Göre Alınacak En İyi Marka:

Güvendiğim bir mobilya tamir ustasına en sağlam mobilya markası nedir diye sordum. Tepe Mobilya ve Doğtaş Mobilya dedi. Tepe Mobilya mağazasını da dolaştık tabii. Kesinlikle belirli bir yaş üstüne hitap ediyor. İşin iyi tarafı biz o yaşa henüz gelmemişiz.

Ankara’da Mobilya Mağazaları:

Ankara’da özellikle İstanbul Yolu’nda mobilya mağazaları konuşlanmıştır. Defineci titizliği ile hepsini dolaştık. Siteler’de de önemli mağazaları dolaştım. Siteler’de 2 mağaza çok dikkatimi çekti. Biri Lazzoni. Kesinlikle en kurumsal markalardan. Tarzı farklı. Maalesef fiyatı bizi aştı. Salon takımı için 2.000 USD ve üstü rakama çıkabilirseniz tavsiye ederim.Bir mobilyası aşağıda.

 

lazzoni salon takımı
lazzoni salon takımı

312 Design Siteler’de müthiş bir marka. Gerçekten kaliteli ürünlerine tasarım ekleyip ulaşılabilir fiyatlar ile sunuyorlar. Esnaflıkları da var. Şık bir zigon sehpayı 850TL’ye bulduk.

Siteler’den Neden Mobilya Alınmaz:

2010 yılında bir gardrop ihtiyacım oldu. Siteler’in yolunu tuttuk. Bir mağazada bir gardrop bulduk. Mağaza sahibi esprili, güleryüzlü birisi. Çaylar falan derken siparişi verdik. Gardrop anlaştığımız gün geldi. Yalnız bir çekmecede el ayası büyüklüğünde bir yer boyanmamış. Boyayıp getirelim dediler. Bir de gardrop komple beyaz içerideki askı tutacaklarını siyah yapmışlardı, bunları beyaz yapabilir misiniz dedim. Olur dediler. Bu semte fazla gelmeyiz, gelince bırakırız dediler. Nasıl olsa firma sahibi düzgün bir insan diyerek kurulumda nakit ödemenin tamamını yaptım. Haftalar geçiyor, gelen yok, arıyorum oradan geçtiğimizde geleceğiz diyor, gelen yok. En sonunda mağazaya ben gittim. O güleryüzlü mağaza sahibi, asık suratlı bir hale dönmüş. Ruhunun derinlerindeki çirkinliği gün yüzüne çıkararak bana askı tutacağını verdi. Öyleyse her şey parayı alana kadar. Daha sonra benzer hikayeleri birçok kişiden dinledim. Yani Siteler’den 312 Design, Lazzoni ya da zincir mağazalardan alışveriş yapılır. Onun haricinde tek mağazası olan yerlerden uzak durulması lazım. Tabii bu benim deneyimim ve fikrim.

Peki mobilyayı nereden alacağız? Tabii ki İnegöl’den.

Enza Home’dan köşe takıma karar vermiştik. Aşağıdaki köşe takımı aldık. Enza’nın Ümitköy Şubesi’nde Kamil Bey var. Ondan aldık. Güleryüzlü bir esnaf, Kamil Bey’den almanızı tavsiye ederim. Yastık rengi ile ile ilgili talemizi de aynen söyledikleri gibi çözdüler.

enza mobilya
enza mobilya

İnegöl’den Mobilya Nereden Alınır?

Enza Home’dan köşe takımına karar vermiştik, İnegöl’e yemek odası takımı almaya gittik.
İstanbul’dan, Yozgat’tan vb. bir çok ilden birçok arkadaşım İnegöl’e gitti, gayet memnun şekilde mobilyalarını aldılar. Bende tabii ki gitmeliydim ve gittim. Üstelik yol üstünde Köfteci Yusuf var oraya da uğradım. İnegöl’de Ertuğrul Gazi Caddesi ve Mobiliyum AVM var. Ertuğrul Gazi Caddesinde henüz tam marka haline gelememiş mağazalar var. Mobiliyum’da belirli çıtayı aşan mağazalar var. Şöyle örnek vereyim, 2 yerde de birebir aynı mobilyayı bulduk. Mobiliyum’da bulduğumuz mobilyanın aynısını Ertuğrul Gazi Caddesi’nde %23 daha uygun fiyata bulduk. Önce Ertuğrul Gazi dolaşılıp sonra Mobiliyum’a gitmek faydalı olur. Ertuğrul Gazi’de fiyat, Mobiliyum’da tasarım ön plana çıkıyor. Ertuğrul Gazi’de en çok hoşuma giden yemek odası takımı aşağıda.

ertuğrul gazi yemek odası takımı
ertuğrul gazi yemek odası takımı

Mobiliyum AVM’de nerede ise tüm mağazaları dolaştık. 2 bloktan oluşuyor.

Mobiliyum
Mobiliyum

3 mağazayı beğendik. Bunlardan biri Yol Mobilya. Canlı bir görünüme sahip mermer görüntülü masa yapmışlar, çok beğendik. Koltuk da rahat. Bu işi biliyorlar.

yol mobilya yemek masası
yol mobilya yemek masası

Beğendiğimiz diğer marka Saloni Mobilya. Koltukları çok ağırdı, temizlikte sorun olur diye eledik.

saloni yemek masası
saloni yemek masası

Ve en çok beğendiğimiz marka; Orix Mobilya. Mağazadan içeri girdiğimizde çok yukarı fiyat bekliyorduk. Ama resimlerini paylaştığım 3 mobilyanın fiyatları da birbirine çok yakın, nerede ise aynı.Orix’te tasarım var, uygun fiyat var, iyi servis hizmeti var. Kurumsal olmuş bir marka. Biz Enes Bey’den aldık, sağolsun, yardımcı oldu. İnegöl’e gidip yemek odası bakıyorsanız, 3 markaya bakın ama Orix’e mutlaka gitmelisiniz.

orix yemek odası
orix yemek odası
orix oturma odası
orix oturma odası

Birkaç takım bakacak olanlar genelde İnegöl’de 1 gece konaklayıp 2 gün bakıyorlarmış.
İnegöl’e gitmeden İstanbul piyasasını da araştırdım. İnegöl bu işte 1 numara..Umarım faydalı olabilirim. Hayırlı alışverişler dilerim.

Aşağıdaki Haritadan İnegöl Mobiliyum İçin Yol Tarifi Alabilirsiniz.

Check Also

yaşayan müze nerede

Beypazarı Yaşayan Müze Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Şuraya Atla Beypazarı Yaşayan Müze Nerededir ve Nasıl Gidilir?Yaşayan Müze Giriş Ücreti ve Çalışma SaatleriBeypazarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir