Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Halk Plajı 9

Antalya plajları denilince insanların aklına gelen ilk yerlerden bir tanesi Konyaaltı plajlarıdır. Konyaaltı Halk Plajı 9 da bunlardan birisi olup gerek yerli halktan gerekse de turistlerden çok büyük ilgi görmektedir. Konyaaltı Halk Plajı 9 yakınlarında bulunan mesire alanı burayı diğer plajlardan daha özel yapmaktadır. Yaz ve bahar aylarında buraya piknik için gelen kişiler, serinlemek istediklerinde denize de girmektedir. Denizin suyu ve sahil son derece temizdir. Ayrıca güvenlik için de gerekli olan tedbirler alınmış durumdadır. Bu nedenlerden dolayı 2012 yılından beri bu plaj Mavi Bayrak taşır. Bu da uluslararası alanda Konyaaltı Halk Plajı 9 için reklam anlamına gelir.

Konyaaltı Halk Plajı 9’u kullanan kişilerin rahat etmesi için çevre düzenlemesi yapılmıştır. Bu düzenleme hem plaj için hem de mesire alanı için yapılmış olup insanlar bu nedenden dolayı burada son derece rahat hareket ederler. Ayrıca insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için plaja yakın konumda bulunan marketi kullanabilirler. Plajın sahili çakıllı bir yapıya sahiptir ve bu durum insanların güneşlenmek için şezlong kiralamasını mecburi hale getirse de bazı kişiler çakılların üzerine serdikleri havlularda güneşlenmeyi tercih etmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Halk Plajı 9 Nerede? Nasıl Gidilir?

Konyaaltı Halk Plajı 9’un uzunluğu 200 metre genişliği ise 50 metredir. Normalde çok uzun olan Konyaaltı Plajı, bu şekilde bölümlere ayrılmış durumdadır. Dolayısıyla bu plajların Antalya’nın sahil kısmında olduğunun bilinmesi gerekir. Konyaaltı Halk Plajı 9, kentin batısındaki Antalya Port’un hemen yanında yer almaktadır. Buraya toplu taşıma araçları ile gelecek olan kişiler, şehir merkezindeki minibüslere binere 10 dakikada buraya gelebilir. Özel araçları ile gelecek olan kişiler ise Akdeniz Bulvarı üzerinden Antalya Port’a gelmeleri yeterlidir. Tabelalar yardımı ile buradan plaja geçilebilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Halk Plajı 9 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Konyaaltı Halk Plajı 9’a giriş ücretsizdir. Burada verilen hizmetler ise ücretli olup gelen kişiler şezlong ve şemsiye için 10 TL ödemelidir.

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Alanya’nın sıcağından kaçıp ferahlamak, serinlemek isteyenler için ideal bir yer olan Dim Çayı ve Dim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir