Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara 2 Halk Plajı

Lara Plajı, Antalya’nın dünyaca ünlü plajlarından birisidir. Antalyalıların ve turistlerin büyük ilgi gösterdiği bu plaj, hafta sonları çok yoğun olmaktadır. Plajın en önemli özelliklerinden birisi kumların ince olması ve çıplak ayakla yüründüğünde ayakları acıtmamasıdır. Çok ince olan kumların üzerine uzanan ve tamamen kumun içerisine giren kişi sayısı oldukça fazladır. İsteyen kişiler şezlongların üzerinde de güneşlenebilir. Kum haricinde denizin çok temiz olması ve aniden derinleşmemesi, insanların buraya olan ilgilerini arttırmaktadır. Plajı kullanan kişilerin güvenliğini etkili olarak sağlamak amacıyla düzenlemeler yapılmıştır ve bu düzenlemelerden birisi de cankurtaranların burada görev yapmasıdır. Her ne kadar aniden derinleşmeyen bir yapıya sahip olsa da böyle bir tedbirin alınması çok önemlidir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara 2 Halk Plajı, 100 metre uzunluğa ve 50 metre genişliğe sahiptir. Plajın içerisinde duş, giyinme kabini gibi yerler vardır ve bunlar ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Plaja yakın bir noktada yer alan marketten insanlar istedikleri ürünleri satın alabilirler. Fiyatların ise normal seviyelerde olduğu söylenebilir. Ayrıca plajın içerisinde isteyen kişilerin mangal yakacakları ve piknik yapacakları alanlar da mevcuttur. Bu özellikleri ile kentin en güzel plajlarından birisi olma sıfatını fazlasıyla hak etmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara 2 Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya kent merkezine 15 km mesafede bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara 2 Halk Plajı, havalimanına ise çok yakındır. Buraya gelmek isteyenler için kent merkezinden düzenli seferler yapılmakta ve insanlar bunlar sayesinde ortalama 25 dakikada plaja ulaşmaktadır.

Özel araçları ile bu plaja gelmek isteyenlerin ise kullanabilecekleri farklı yollar vardır. Plaj, havalimanının sahile bakan tarafından yer aldığından dolayı kent merkezinden gelirken havalimanına gelen yollar kullanılabilir. Daha sonra ise Lara Caddesi’ne çıkılarak plaja ulaşılabilir. Özel araçlar için otopark bulunmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara 2 Halk Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara 2 Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Burada bulunan şezlong ve şemsiyeleri kullanmak isteyenlerin ise 10 TL ödemesi gerekiyor. Haftasonu fazla kalabalık. Park yeri öyle ya da böyle bulursunuz. Bazı mekanların fiyatları gereksiz artmış. Sakinlik arıyorsanız tercih etmeyiniz. Yine de bana göre Konyaaltından çok daha iyidir. Taş değil kumdur.

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Alanya’nın sıcağından kaçıp ferahlamak, serinlemek isteyenler için ideal bir yer olan Dim Çayı ve Dim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir