Antalya Büyükşehir Belediyesi – Sarısu Halk Plajı

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Sarısu Halk Plajı, kentin en önemli plajlarından birisi olmasının yanı sıra yakınlarındaki mesire alanı ile de öne çıkmaktadır. Antalya’nın sahillerinde bulunan plajların neredeyse tamamı birbirinden güzel ve farklı özelliklere sahiptir. Sarısu Plajı da bunlardan birisidir ve temiz suyu ile ünlüdür. Temizlik konusundaki çalışmalardan dolayı burası 2012, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında Mavi Bayrak taşımayı başarmıştır. Şehrin dışında olmasından dolayı diğer plajlara göre nispeten daha sakindir. Sahil kısmı genellikle çakıllı yapıya sahiptir. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen plajda şezlong ve şemsiye kiralanması hizmeti verilmektedir.

Sarısu Plajı, kent merkezine 10 km, havalimanına ise 28 km uzaklıkta bulunur. 450 metre uzunluğa sahip olan plajın genişliği ise 75 metredir. İnsanların daha rahat bir şekilde plajı kullanması için burada bir takım düzenlemeler yapılmış durumdadır. Bu kapsamda plaja 17 tuvalet, 8 duş ve 8 soyunma kabini yapılmıştır. Bunların haricinde plajın hemen yakınında bulunan mesire alanı da benzer şekilde düzenlenmiştir. 250 aile aynı anda bu alanı kullanabilir ve plajdan denize girebilir. Bu özellikleri dikkate alındığında Antalya’nın en özel mesire alanlarından birisi olduğu söylenebilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Sarısu Halk Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Sarısu Plajı, kentin hemen dışında yer alır. Antalya’nın batısında, yat limanının bitişiğinde bulunan Sarısu Plajı’na gitmek isteyenler için toplu taşıma araçları mevcuttur. Kent merkezinden kalkan araçlarla insanlar buraya gelerek piknik yapabilmektedir. Özel araçları ile bu plaja gelecek olan kişilerin Antalya ile Kemer arasında olan karayolunu kullanması gerekir. Yat limanı geçildikten hemen sonra sola dönülerek buraya ulaşılabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Sarısu Halk Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Sarısu Halk Plajı’na giriş ücretleri şöyle:

  • Yaya: Ücretsiz
  • Araçla giriş otomobil: 5TL
  • Minibüs 10TL

Yaya girişi ücretsiz. Araç için ücret ödemek istemiyorsanız, ana cadde ile Sarı Su arasında otopark var. Belediye tarafından işletilen plajda yer alan tuvalet, duş ve soyunma kabinlerini kullanmak da ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerin ödeyeceği ücret ise 10 TL kadardır. Günün her saati burası açıktır ve insanlar giriş yapabilirler. Genelde mangalcılar kullanmaktadır. Aile dinlenme alanı olarakta tercih edilir. Bunu dikkate alarak gidebilirsiniz.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir