Antalya Topçam Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücretli mi?

topçam plajı

Antalya’nın en önemli plajları arasında yer alan Topçam plajı havaların ısınmasıyla birlikte en çok ziyaret edilen, vakit geçirilen alanlardan biri haline gelmektedir. Antalya şehir merkezinin batısında yaklaşık 15 dakikalık bir mesafede bulunan Topçam plajına ister kendi aracınızla isterseniz de diğer ulaşım araçlarıyla rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sıçan adasının tam karşısında yer alan ve ormanlık sahil boyunca uzanan Topçam plajında denizin tadını doyasıya çıkarmanın yanında aileyle birlikte piknik yapıp keyifli zamanlar geçirmekte mümkün olmaktadır.

Dalış yapmaya müsait pek çok noktası bulunan Topçam plajı denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için oldukça ideal bir konumdur.

Topçam Plajı Giriş Ücretli mi? Açılış Saatleri

Kemer yolu üzerinde bulunan Topçam plajının giriş ücreti dışında başkaca bir ücreti bulunmamaktadır. Bu ücrette arabayla gelirseniz 2019 yılı için 20 TL olarak belirlenmiştir.

Topçam plajında insanlar içeriye hafta içi saat 08.00’den itibaren alınmaya başlarken, hafta sonları 07.00’den itibaren giriş yapabilmektedir.

Topçam Plajında Mangal, Piknik Serbest mi?

Antalya topçam plajı sadece deniz keyfi için değil aynı zamanda bir mesire ve piknik alanı olduğu için de fazlaca tercih edilmektedir. Sıcak yaz günlerinde sevdiklerinizle birlikte deniz manzarası ve ağaç gölgesi eşliğinde mangalınızı yakabilir ve piknik yapabilirsiniz, bunun için herhangi bir engel bulunmuyor.

Konyaaltı’ndan sonra Kemer yolu üzerinde bulunan bu plaj ormanlık alan içinde mesire yeri ve halk plajı olarak hizmet vermekte olup, oldukça düzenli bir alan olarak dikkat çekmektedir.

Topçam plajına giderken piknik yapmak için illaki malzemelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmiyor, tesis içerisinde hizmet veren işletmeler sayesinde market ve et ürünlerini bulabilirsiniz, tabi fiyatlar dışarıya göre biraz pahalı olmaktadır.

Piknik yaparken Topçam plajı içerisinde bulunan masa ve sandalyelerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Topçam Plajında Kumsal Nasıl?

Topçam plajında kumsalın başlangıç noktasında taş ve kayalar bulunmasına rağmen biraz ilerledikçe kumluk zemin gelmektedir. Bu zeminden dolayı yüzmeyi pek bilmeyenlerin çıplak ayakla denize girmeleri yaralanmalarına neden olabilir, yüzmeyi iyi bilmeyenlerin deniz ayakkıbısı ile denize girmelerini tavsiye ediyoruz.

Gerek manzarası, gerekse sahip olduğu atmosferle büyük ilgi gören Topçam plajı genelde kalabalık olmaktadır. O yüzden biraz erken saatlerde gidip yer kapmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

Ayrıca denize girecek olanlar duş ve soyunma kabinlerinden de ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Topçam Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kemer yolu üzerinde Antalya şehir merkezine çok yakın bir noktada bulunan Topçam plajına aracınızla veya yaya olarak kısa sürede ulaşmanız mümkün.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*