Arcadium Alışveriş Merkezi

Şuraya Atla

Arcadium Alışveriş Merkezi, Ankara’nın Çayyolu bölgesinde 2003 yılında açılmıştır. Farklı konsepti ile o tarihten beri hem başkentlilere hem de çevre illerden gelenlere hizmet vermektedir. Günün stres ve karmaşasından bunalan kişilerin kaçış noktalarından birisi olan Arcadium AVM, modernliğin ve mimarinin ön planda tutulduğu mekanlarla misafirlerine huzur vadediyor.

Arcadium AVM, gelenlerin istedikleri ürünleri bulabileceği bir yerdir. Bir AVM olmasına karşın, insanların keyifli zaman geçireceği, farklı aktiviteler yapabileceği yaşama alanı olarak da tanımlanabilir. AVM içerisinde yüzlerce mağaza bulunduğu gibi onlarca kafe, restoran ve oturma alanları da bulunmaktadır. Ayrıca insanların eğlenebilecekleri sinema tarzında yerler de AVM içerisinde yer almaktadır. Özel araçları ile buraya gelecek olan kişilerin park sorunu yaşaması için AVM içerisinde 1.300 araç kapasiteli otopark yer almaktadır.

Arcadium AVM bodrum, zemin ve iki kattan oluşmaktadır. Özellikle üst katlarda ağırlıklı olarak mağazalar yer alır. AVM içerisinde yer alan mağazaların kategorisi şu şekildedir:

 • Ayakkabı & Çanta
 • Çocuk Giyim & Oyuncak
 • Elektronik
 • Ev & Ev Tekstil
 • GSM & GSM Aksesuar
 • Hipermarket
 • İç Giyim & Mayo
 • Kadın & Erkek & Spor Giyim
 • Kişisel Bakım & Sağlık
 • Kitap & Kültür
 • Mücevher & Aksesuar
 • Saat & Optik
 • Yiyecek & İçecek

İçerisinde dünyaca ünlü markaların da bulunduğu mağazaların kategorisi genel olarak bu şekildedir. Bunların haricinde AVM içerisinde bir takım hizmetler de verilmektedir. Ankesörlü telefondan bebek bakım odasına, ATM’lerden engelli hizmetlerine varıncaya kadar insanların burada rahat etmesi için çok sayıda hizmet verilmektedir. Söz konusu hizmetlerin önemli bir kısmı ücretsiz olarak verilirken bir kısmı ise ücretlidir.

Arcadium AVM Nerede? Nasıl Gidilir?

Ankara’nın Çayyolu bölgesinde yer alan AVM, Koru Mahallesi içerisinde bulunmaktadır. Ankara kent merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Arcadium AVM’ye özel araçlarla gidilebileceği gibi toplu taşıma araçları ile de gidilebilir.

Özel araçları ile buraya gelmek isteyenlerin Dumlupınar Bulvarı, Etimesgut Yolu ya da farklı bir noktadan Ümitköy Kavşağı’na gelmeleri gerekiyor. Buradaki tabelalara göre 1432. caddeye dönülmelidir. Bu cadde izlenilerek AVM’ye gelinebilir. Farklı bir yol olarak Ankaralılar Caddesi de kullanılabilir. AVM’nin içerisinde ücretsiz otopark bulunmaktadır.

Toplu taşıma araçlarını kullanacak olan kişiler için metro, minibüs ve otobüs gibi farklı seçenekler vardır. Metro ile gelmek isteyenler Çayyolu – Koru Ankara metrosunu kullanabilirler.

Arcadium AVM Sinema Salonları ve Çalışma Saatleri

Arcadium AVM içerisinde yer alan sinema bölümünde 8 farklı salon vardır ve buraya gelen insanlar vizyonda olan filmleri rahatlıkla bulabilmektedir. Sinema için alınacak biletlerin fiyatları ise şu şekildedir:

 • Tam: 17 TL
 • Öğrenci: 15 TL

Sinema dışında da eğlence noktaları vardır fakat bunların önemli bir çocuklara yöneliktir.

Arcadium AVM’nin çalışma saatleri saat 10:00 ile 22:00 arasındadır. girdiğinizde kendinizi yutulmuş ya da kalabalığın içerisinde kaybolmuş hissetmiyorsunuz. İnsani bir ölçeği var. Tüm ihtiyaçlarınızı bulmanız mümkün. Dış cephesinde yer alan restoranlar da muhite farklı bir hareket getirdi. Butik bir AVM. Fastfood veya cadde restoranlarında karnınızı doyurun, sinemada vizyon filmlerini izleyin, alış-veriş yapın. Canlı müzik dinleyin. Arkadaşlarla buluşmak ve çocuklarla keyifli vakit geçirmek için güzel bir yer. Ayrıca okul döneminde yapılan aktiviteleri de kaliteli.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir