Aydın Çavuş Seyir Terası

Konya’nın Meram ilçesi yakınlarında bulunan Çavuşlu Seyir Terası ya da diğer bilinen adıyla Aydın Çavuş Seyir Terası, Meram’ın sahip olduğu güzelliklerin izlenebileceği en özel noktalardan bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Meram manzarası izlemenin yanı sıra yemek yeme imkanın da bulunduğu seyir terasına gelenler, buraya adeta hayran kalıyor. Konya’nın en güzel noktalarından birisi olan bu seyir terası, yeteri kadar tanınmadığı için özellikle hafta içinde son derece sakin oluyor.

Meram’ın eşsiz doğasının tam ortasında yer alan Çavuşlu Seyir Terası, yakın zamanda ciddi bir yenilenme sürecinden geçti. Meram’ın serin havasının etkili olduğu noktada bir işletme faaliyet göstermekte ve buraya gelen insanların daha keyifli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Toplamda 500 kişiye hizmet verecek kapasitede olan işletme, özellikle Ramazan ayında çok fazla tercih ediliyor. İnsanlar, Konya’nın sıcağından kaçmak için buraya gelmeyi tercih ediyor ve bu ayda seyir terasında faaliyet gösteren işletmede ciddi bir yoğunluk yaşanıyor.

Çavuşlu Seyir Terası içerisinde faaliyet gösteren restoran, toplamda 6 farklı menüyü misafirlerine sunmaktadır. Bu menüler son derece güzel bir sunumla servis edilmekte ve insanlar kendilerini özel hissetmektedir. Muhteşem lezzetler ve Meram manzarası, insanların buradan çok fazla keyif almasına neden olmaktadır. Restoran dışında kafe bölümüne gelen kişiler çay, kahve ve benzer içeceklerle manzaranın keyfinin sürebilirler. Buraya gelen kişilerin genel görüşü, manzaranın harika olduğu yönündedir.

Aydın Çavuş Seyir Terası Nerededir? Nasıl Gidilir?

Aydın Çavuş Seyir Terası, Meram ilçesinin Yorgancı Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Konya kent merkezine sadece 7 km uzaklıkta olması buraya ulaşmayı son derece kolay hale getirmektedir. Buraya gelmek için toplu taşıma araçları kullanılabileceği gibi özel araçlar da tercih edilebilir. Özel araçlarla buraya gelmek isteyenlerin şehir merkezinden önce Yeni Meram Caddesi’ne ardından da Dutlu Caddesi’ne geçiş yapması gerekir. Son olarak ise Tavusbaba Sokak izlenerek seyir terasına ulaşılabilir.

Aydın Çavuş Seyir Terası Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Çavuşlu Seyir Terası ya da diğer adıyla Aydın Çavuş Seyir Terası, bir işletme tarafından kullanılmaktadır. Çay bahçesi ve restoran olarak kullanılan seyir terasına giriş ücretsizdir fakat buradan hizmet alınması gerekiyor. Fiyatların ise nispeten pahalı olduğu söylenebilir. Çay için ziyaretçilerin 3 TL ödemesi gerekirken diğer fiyatlarda dışarıya göre bu şekilde bir fark vardır. Bundan dolayı fiyatları öğrenerek sipariş verilmesi, kötü sürprizlerle karşılaşılmasını engelleyecektir. Adını hak eden Konyayı seyir edebileceğiniz nezih bir mekan. Temiz ve uygun fiyatlı sakin. Kahvaltısı kaliteli kahvaltısını kesinlikle deneyin. Sıcak yaz akşamlarında serin esinti ile ferahlayabilirsiniz.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir