Kaymakdonduran
Kaymakdonduran

Beykoz Kaymakdonduran-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri-Mesire Yeri

Şuraya Atla

Beykoz Kaymakdonduran mesire alanı İstanbul’da bulunan en güzel en sakin mesire alanlarından birisidir. Mersiye alanından daha çok orman bitkileri ile çevrili sakin huzur dolu ormanın içerisine doğru ilerleyen doğal alanlarıyla ön plana çıkmış kestane ağaçlarıyla çevrili oldukça temiz bir havaya sahip bulunduğu konumu itibariyle İstanbul’un her ilçesine yakın oluşuyla İstanbulluların çok fazla tercih ettiği mersiye alanlarından birisidir. İstanbul’da bulunan mersiye alanları özellikle hafta sonları kalabalıktan mersiye alanı kalıbından dışında çıkmaktadır ama Beykoz Kaymakdonduran mesire alanı bunun dışında çünkü oldukça sakin masaların mesafeleri birbirinden uzak ormanın içine doğru ilerlediğinden ilk sıralarda yer bulamazsanız bile yukarıya doğru ilerlediğiniz zaman bir çok masanın olduğunu göreceksiniz. Buda kalabalık olsa bile masaların birbirinden uzak oluşu sakince piknik yapmanıza olanak sağlıyor ayrıca mangal ve ateş yapmakta yasak değil böyle güzel bir ormanın içerisinde keyifli ve huzur dolu piknik yapmak her İstanbullunun hayalidir bu yüzden size en güzel önerebileceğim mesire yerlerinden bir tanesi de Beykoz Kaymakdonduran mersiye alanıdır. Ayrıca mersiye alanın temizliğine ciddi anlamda önem verilmekte sürekli olarak temiz tutulmaktadır doğal yapı hiçbir şekilde bozulmamış masalar ahşaptan olup doğaya hitap etmektedir. İstanbul’da doğup büyüyen çocuğunuz varsa ve hiç orman görmemişse pikniğin yanında çocuğunuza ormanı da tanıtabilirsiniz sadece kestane değil bir çok ağaç türüne Beykoz Kaymakdonduran mersiye alanında rastlayabilirsiniz oldukça temiz güvenli ailenizle gidebileceğiniz mersiye alanlarının başında Beykoz Kaymakdonduran mesire yerini sizlere önerebilirim hafta içi veya hafta sonu gönül rahatlığıyla oraya gidebilirsiniz. Bir hatırlatmada bulunmak gerekirse içeride küçük bir kafeterya hizmeti de verilmektedir. Yine önemli bir hatırlatmada bulunmak isterim orman eğimli olduğundan dolayı küçük çocuklarımız var ise çocukları gözünüzden ayırmamanızı  size öneriyorum aksi  halde bir yerlere  takılıp düşmesi söz konusu olabilir. İstanbul’a olan yakınlığından dolayı buraya ulaşımda oldukça kolaydır lafı çok fazla uzatmadan sizlere buraya ulaşım, giriş ücreti ve ziyaret saatleri gibi önemli bilgileri aktarayım.

Beykoz Kaymakdonduran’a Nasıl Gidilir?

 İstanbul’un en güzel, en sakin ve temiz mesire alanlarından olan Kaymakdonduran mersiye alanına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Kaymakdonduran mesire alanına toplu taşıma araçları ile gelmek isteyen ziyaretçilerin ilk olarak Beykoz merkeze ulaşmaları gerekir oradan isterlerse kaymak dondurana ve elmalı tarafına giden dolmuşları kullanarak bura ulaşabilirler. İsterlerse de aşağıda belirttiğim otobüs hatlarını kullanarak Kaymakdonduran ulaşabilirler.

İETT 135 POYRAZKÖY – KAVACIK

(nilüfer çıkmazı, plaj yolu, plaj cad., dere mah, çamlık, beykoz orm.işl., kaynarca yolu duraklarından geçer)

İETT 15BK BEYKOZ – KADIKÖY

(dereseki, karakulak cad., poyraz sapağı, akbaba, ismail özseçkin iöo., avize fabrikası, yeni mahalle, kaymakdonduran sap., cevizli bahçe, çifte çınarlar duraklarından geçer.)

İETT 137 CUMHURİYET KÖYÜ – RİVA – BEYKOZ

(çok programlı lise, cumhuriyet köyü, ishaklı sapağı, çeşme, ishaklı köyü, şehitlik, harmanlık, kılıçlı köyü sapağı duraklarından geçer.)

İETT 15D ANADOLUFENERİ – HALAYIKDERE – DERESEKİ – KAVACIK

(anadolu feneri, kabakoz, kabakoz yolu, altınçeşme, menekşe, halayıkdere, sütçü bayırı, kivilik, çayırlık, fener cad. duraklarından geçer.)

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracınız ile en kolay otoban yolunu kullanarak ulaşabilirsiniz. İlk olarak köprüyü geçtikten hemen sonra Beykoz tabelasından otobandan ayrılınız ve Beykoz yoluna doğru devam ediniz önünüze çıkacak olan kavşaktan sola doğru devam ediniz kavşakta bim market var oradan sola doğru yaklaşık 2 km kadar devam etiğinizde yolun sağından ayrılan yolu göreceksiniz hemen yolun girişinde tabelada bulunmaktadır. Ayrıca E-5 yolunu kullanacakların Beykoz’a doğru ilerledikten sonra aşağı elmalı köyüne doğru ilerlemeleri gerekmektedir. Yine aşağı elmalı köyünün girişinden sola dönerek mesire alanına ulaşması mümkündür.

Kaymakdonduran Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Kaymakdonduran mesire alanına giriş ücreti 5 TL’dir. Giriş ücreti oldukça makul bir fiyattır böyle güzelliklere sahip bir mesire alanı için gönül rahatlığı ile verilebilecek bir fiyattır. Ziyaret Saatleri ise sabah saat 09:00 ile 09:30 saatlerinden akşam saat 24:00’a kadardır. Bu saatlerin dışında mesire alanına giriş yapılmamaktadır. Mersiye alanı haftanın her günü giriş yapabilirsiniz. Aşağıda mersiye alanları ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Beykoz da ve İstanbul da daha fazla gezilecek yer için bizi takip etmeye devam ediniz.

Kaymakdonduran Mesire Yeri Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir