Bolu Merkezden Abant Gölüne Nasıl Gidilir? | Abant Gölü

Bolu ilimizin en çok ziyaret edilen yerlerinden olan abant gölüne Bolu merkezden nasıl ulaşabileceğinizi sizlere anlatacağım. Bolu merkezden abant gölüne gidebileceğiniz ulaşım şekilleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Dolmuşlar ile: Bolu il merkezinden sürekli olarak abant gölüne dolmuş seferleri düzenlenmektedir. Düzenli ve uygun fiyatlar ile ulaşım sağlayabilmeniz için bu yolu tercih edebilirsiniz.
  • Tur firmaları ile: Eğer kalabalık bir gurup geliryorsanız mutlaka tur firmaları ile görüşmelisiniz bu şekilde size dolmuş veya özel aracınızdan daha uygun fiyatlara ulaşım sağlamanız mümkündür.
  • Taksi kiralayarak: Bir diğer ulaşım seçeneğimiz şehrin herhangi bir yerinde bir taksi kiralayıp ulaşım sağlayabilirsiniz fakat taksi kiralamak  diğer ulaşım şekillerine göre daha pahalı birde yolu bilmiyorsanız daha fazla para ödeme imkanınız bulunmaktadır.
  • Otogar veya hava limanından araç kiralama: Bu şekilde boluya özel aracınızla gelmeyi tercih etmek istemezseniz fakat yinede özel araç ihtiyacı duymanız halinde araç kiralayıp abant gölüne ve diğer gezilecek yerlere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında size tavsiyem akıllı telefonunuz yoksa yanınıza mutlaka bir navigasyon cihazı bulundurunuz.
  • Özel araç ile: Boluya özel aracınız ile geldiyseniz işiniz daha kolay hiç bir ulaşım aracı aramadan direk olarak şehir merkezindeki tabelaları takip ederek abant gölüne ulaşabilirsiniz. Yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sizlere Bolu abant gölüne ulaşım şekillerini anlatmaya çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Sizlere bir hatrılatmada bulunmak istiyorum eğer Boluda konaklamayı düşünüyorsanız mutlaka ya gelir gelmez yada daha öncesinde konaklayacağınız yeri belirleyiniz. Akşam saatlerinde sıkıntı yaşamaktan kurtulursunuz.

Check Also

zafer kulesi nerede

Zafer Kulesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Bolu ilinin Göynük ilçesinde bulunan Zafer Kulesi, Kurtuluş savaşında verdiğimiz milli mücadele ve zaferlerin hatırasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir