caddebostan
caddebostan

Caddebostan Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

İstanbul plajları içerisinde en bilindiklerinden olan Caddebostan plajı hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Caddebostan plajı oldukça uzun bir plajdır toplam uzunluğu 1 km’ye yakındır. Caddebostan plajı içerisinde bir plajda olması gereken bütün imkanlar bulunmaktadır. Caddebostan plajlarında toplamda 1000 adet şezlong, 1000 adet şemsiye, 40 soyunma kabini, 5 duş alanı, 3 cankurtaran kulesi bulunmaktadır. Caddebostan plajı kendi içerisinde; Caddebostan1, Caddebostan2 ve Caddebostan3 olarak ayrılmaktadır. Büyüklüklerine göre şezlong sayıları belirlenmektedir. İstanbul içerisinde bir plajda denize girmek isterseniz Caddebostan plajını tercih edebilirsiniz. Hem ulaşım bakımından hem de diğer imkanlar bakımından sizlere önerebileceğimiz plajlardan birisidir. Caddebostan plajı oldukça yoğun bir plaj olmasından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Caddebostan1 plajı  ücretli olmasından dolayı buradaki yoğunluğu  yüzde 80 oranında azalmasına ve hizmet kalitesinin  yükselmesine neden olmuştur.

Caddebostan Plajına Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasından gelecek olanların ilk olarak Anadolu yakasına geçerek oradan Bostancıya giden bütün otobüslere binerek Caddebostan durağından inerek kolayca ulaşabilirler. Bunun yanında Kadıköy iskelesine gelip buradan da 10 dk kadar yürüdükten sonra Caddebostan plajına ulaşabilirler.

Özel araç ile gelmek isteyenlerin ilk olarak Ankara Yönüne doğru sonra Kadıköy ve Caddebostan tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirler. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Caddebostan Plajı Giriş Ücreti ve  Ziyaret Saatleri

Sadece Caddebostan 1 plajına giriş ücretlidir. Giriş ücreti ise sivil 10 TL öğrenci 5 TL dir. Diğer plajlar olan 2 ve 3’e girişler ücretsizdir. Ziyaret Saatleri ise normal 9 ile akşam saatlerine kadar plaja girebilirsiniz.

Değerli İstanbullular bu sıcak yaz günlerinde sizleri ve içinizi serinletecek olan Caddebostan plajından sizlere bahsetmeye çalıştık, İstanbul da plaj tercihi oldukça zor olduğunun farkındalığı ile sizlere anlatmaya çalıştık. İstanbul da gidebileceğiniz diğer güzel plajlar için bizi takip etmeye devam ediniz. aşağıda Caddebostan plajı ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Bunun yanında soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

Caddebostan Plajı Resimleri

Check Also

kıbrısta üniversite okunur mu

Kıbrıs’ta Üniversite Okunur mu? Kıbrıs’ta Bulunan Üniversiteler

Merhaba arkadaşlar bu makalede Kıbrıs‘ı gerek sosyal hayat gerekse ekonomik açıdan ele alarak ve burada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir