Cağaloğlu Hamamı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Giriş Saatleri

Şuraya Atla

Hamam kültürü Türk kültüründe önemli bir yer tutmaktadır. İstanbul da en eski ve en bilindik hamamlardan olan Cağaloğlu hamamı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Cağaloğlu hamamı tam bir Osmanlı mimarisi örnekleri arasındadır. Tarihi hamam yıllardır dimdik ayakta durmakta hem güzellik olarak hem de sağlamlık olarak günümüzde yapılan çeşitli yapılardan bile daha sağlam olduğunu söyleyebiliriz. 1. Mahmut döneminde yapılan Cağaloğlu hamamı barok üslup ile inşa edilmiştir. Hamamın erkek bölümünde büyükçe bir kubbe ve örtülü soyunma alanları bulunmaktadır. Hamamın ortasında büyük bir göbek taşı bulunmaktadır. Bu dönemde şehirde yaşanan su ve yakacak sorunlarından dolayı Sultan 3. Mustafa tarafından büyük hamam inşası tamamen yasaklanmıştır. Bu nedenle bu dönemde yapılan en son ve en büyük hamam Cağaloğlu hamamıdır. Cağaloğlu hamamına giriş saatleri ve giriş ücretleri hakkında detaylı bilgi için makalemizi okumaya devam diniz.

Cağaloğlu Hamamına Nasıl Gidilir?

Otobüs-iett ileulaşım şekilleri: İstanbul’un hemen hemen her yerinden kalkan Otobüsler Sultanahmet meydanına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler üzerinde yazı ile gidecekleri yer yazmaktadır.

Tramvay ile ulaşım şekilleri: İstanbul’un neresinden geliyorsanız Tramcay hattına aktarma yaparak Sultanahmet durağında inerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: İlk olarak Fatih sonrasında Sultanahmet tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz aracınızı Sultanahmet meydanına sokmamamız.Özellikle hafta sonu olmak üzere genelde trafik oldukça yoğun olmaktadır. Ayrıca bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğumuz harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Cağaloğlu Hamamı Giriş Ücreti ve Giriş Saatleri

Cağaloğlu hamamına giriş ücreti 25 TL olmakla birlikte kese ve köpük masajı için ayrıca ücret ödemeniz gerekmektedir. Bunun yanında çeşitli kampanya sitelerini takip ederek hepsi içinde oldukça uygun fiyatlara paket satın alabilrisiniz. Giriş saatleri ise erkekler için: 08:00 ile 22:00 arasında kadınlar için ise 08:00 ile 20:00 saatleri arasındadır.

Değerli İstanbul severler İstanbul da buluunan en önemli değerlerimizden olan Cağaloğlu hamamı hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım aşağıda Cağaloğlu hamamı ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi de yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İstanbul da diğer gezilecek yerler ile ilgili bizi takip etmeye devam ediniz. Herkese bol sağlıklı eğlenceli vakitler dileriz.

Cağaloğlu Hamamı Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir