Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Cağaloğlu Hamamı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Giriş Saatleri

Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » İstanbul » Cağaloğlu Hamamı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Giriş Saatleri

Hamam kültürü Türk kültüründe önemli bir yer tutmaktadır. İstanbul da en eski ve en bilindik hamamlardan olan Cağaloğlu hamamı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Cağaloğlu hamamı tam bir Osmanlı mimarisi örnekleri arasındadır. Tarihi hamam yıllardır dimdik ayakta durmakta hem güzellik olarak hem de sağlamlık olarak günümüzde yapılan çeşitli yapılardan bile daha sağlam olduğunu söyleyebiliriz. 1. Mahmut döneminde yapılan Cağaloğlu hamamı barok üslup ile inşa edilmiştir. Hamamın erkek bölümünde büyükçe bir kubbe ve örtülü soyunma alanları bulunmaktadır. Hamamın ortasında büyük bir göbek taşı bulunmaktadır. Bu dönemde şehirde yaşanan su ve yakacak sorunlarından dolayı Sultan 3. Mustafa tarafından büyük hamam inşası tamamen yasaklanmıştır. Bu nedenle bu dönemde yapılan en son ve en büyük hamam Cağaloğlu hamamıdır. Cağaloğlu hamamına giriş saatleri ve giriş ücretleri hakkında detaylı bilgi için makalemizi okumaya devam diniz.

Cağaloğlu Hamamına Nasıl Gidilir?

Otobüs-iett ileulaşım şekilleri: İstanbul’un hemen hemen her yerinden kalkan Otobüsler Sultanahmet meydanına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler üzerinde yazı ile gidecekleri yer yazmaktadır.

Tramvay ile ulaşım şekilleri: İstanbul’un neresinden geliyorsanız Tramcay hattına aktarma yaparak Sultanahmet durağında inerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: İlk olarak Fatih sonrasında Sultanahmet tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz aracınızı Sultanahmet meydanına sokmamamız.Özellikle hafta sonu olmak üzere genelde trafik oldukça yoğun olmaktadır. Ayrıca bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğumuz harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Cağaloğlu Hamamı Giriş Ücreti ve Giriş Saatleri

Cağaloğlu hamamına giriş ücreti 25 TL olmakla birlikte kese ve köpük masajı için ayrıca ücret ödemeniz gerekmektedir. Bunun yanında çeşitli kampanya sitelerini takip ederek hepsi içinde oldukça uygun fiyatlara paket satın alabilrisiniz. Giriş saatleri ise erkekler için: 08:00 ile 22:00 arasında kadınlar için ise 08:00 ile 20:00 saatleri arasındadır.

Değerli İstanbul severler İstanbul da buluunan en önemli değerlerimizden olan Cağaloğlu hamamı hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım aşağıda Cağaloğlu hamamı ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi de yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İstanbul da diğer gezilecek yerler ile ilgili bizi takip etmeye devam ediniz. Herkese bol sağlıklı eğlenceli vakitler dileriz.

Cağaloğlu Hamamı Resimleri

Cağaloğlu Hamamı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Giriş Saatleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yuvacık Aytepe | Nerede? | Nasıl Gidilir? | Yol Tarifi Mardin’de Gezilecek Yerler-Ne Yenir?-Tarihi ve Turistik Yerleri-Gezi Rehberi Uludağa Nasıl Gidilir?-Konaklama Yerleri ve Fiyatları Fethiye Çalış Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Fethiye Kelebekler Vadisi-Nasıl Gidilir?-Konaklama-Yeme İçme Bellapais Manastırı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----