Çamlıca Sosyal Tesisleri-Nasıl Gidilir?-Yemek ve Kahvaltı Fiyatları

Çamlıca sosyal tesisleri hakkında genel bilgilerin yanı sıra ulaşım, konum, yemek ve kahvaltı fiyatları ve detaylı görseller.

Çamlıca Sosyal Tesisleri İstanbul büyükşehir belediyesinin halka açık en büyük sosyal tesislerinden birisidir. Çamlıca Sosyal tesisleri konum olarak Üsküdar ilçesi çamlıca tepesin de bulunmaktadır. Çamlıca Sosyal tesisleri hakkında güncel bilgiler şu şekildedir: Çamlıca Sosyal Tesisi toplamda 3000 m2 alan içerisinde 400 m2’si alakart olmak üzere tasarlanmış aynı anda 1740 kişiyi ağırlayabilme kapasitesine sahip oldukça büyük bir tesistir.

Çamlıca Sosyal Tesisi bulunduğu konum itibarı ile manzaraya oldukça hakim yaklaşık olarak 360 derece görüş alanı bulunmaktadır. Manzara kısmı alakart’dan fazla gözükmese de bahçeden tamamen gözükebilmektedir.Çamlıca sosyal tesisleri çeşitli lezzetler ile halkımıza hizmet etmektedir. Çamluca sosyal tesisi sadece yerli halkımız değil yabancı ziyaretçilerinde uğrak yerlerinden birisidir.

Çamlıca Sosyal Tesisine Nasıl Gidilir?

Çamlıca sosyal tesisine ulaşım oldukça kolaydır. Özel araç ile ve toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir:

Toplu taşıma araçları ile ulaşım: İstanbul taksim tarafından gelecek olanların 129T hattına binip direk olarak çamlıca turistik durağına varabilir. Yada Üsküdar’a geldikten sonra  11A, 11D, 11E, 11F, 11G, 11K, 11L, 11P, 11ST, 11V, 11Y, 11ÜS, 320, 9A, 9Ç, 9ÜD hat numaralı otobüsler ile çamlıca tesisleri durağına geldikten sonra inmeleri gerekmektedir.

Özel araç ile ulaşım: Özel araçları ile gelenlerin Altunizade mevkine geldikten sonra Çamlıca tabelalarını takip ederek çamlıcaya ulaşabilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey nato yoluna girmeden devam etmeniz gerekmektedir.

Çamlıca Sosyal Tesisleri Kahvaltı ve Yemek Fiyatları

Çamlıca sosyal tesislerinde diğer tesislerimizdeki gibi restoran kahvaltı fiyatı 14 TL kafeterya kahvaltı fiyatı 10 TL’dir. Çorbalar 4 TL, Salatalar 4 TL , Zeytinyağlılar 5-7 TL, Ara Sıcaklar 3-13 TL, Balık çeşitleri 13-22 TL, Izgara Çeşitleri 10- 24 TL, Tatlılar 4.5- 7.5 TL İçecekler 1.5-5 TL arasında değişiklik göstermektedir. DETAYLI YEMEK FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Çamlıca Sosyal Tesisleri Lezzet ve Manzara İpuçları

Değerli okurlar şimdi sizlere çamlıca sosyal tesislerinde gidince ne yemelisin gibi bazı tüyoları sizler ile paylaşacağım. Her sosyal tesiste olduğu gibi çamlıca sosyal tesislerinde de özel menü olarak verilen Köfteli patlıcan söğürtmeyi ve Sebze ile doldurulmuş bonfile özel menüsünü mutlaka denemeniz gerekmektedir. Ayrıca kafeterya ürünleri olarak ipucu vericek olursak mutlaka çayın yanında çamlıca simidini denemelisiniz. Daha bir çok Türk mutfağından lezzetlerin sunulduğu alakart menüsüne göz atmanız gerekmektedir. İnsanın iştahını kabartan oldukça lezzetli ve farklı yemek çeşitlerini bir arada görebilirsiniz. Özel menünün yanı sıra diğer yemek ve tatlı çeşitleri ibb’nin belirlemiş olduğu diğer sosyal tesisler ile aynı olarak halka sunulmaktadır. Her sosyal tesisin kendine has manzarası var. Çamlıca sosyal tesisinde diğer tesisler gibi oldukça güzel ve farklı bir manzarası vardır tesisin farklı noktalarından farklı görüş açıları ile oldukça güzel manzaralar görebilirsiniz. Çamlıca sosyal tesislerinden başlıca görebileceğiniz yerler şu şekildedir: Boğaziçi köprüsü, İstanbul’un çeşitli noktaları ve boğazı yaklaşık olarak 360 derece açı ile seyredebilme imkanına sahipsiniz. Ayrıca Çamlıca sosyal tesisleri içerisinde bulunan restoran ve kafeterya binalarını resmedebilir. Güzel görüntüler kaydedebilirsiniz. Ayrıca sadece güzel vakit geçirmek için değil düğün ve nişan fotoğraflarınızı bu eşsiz güzellikte olan mekanda ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat bu durum sadece dış mekanlar için geçerlidir iç mekanlarda fotoğraf çekimleri yasaktır. Bu eşsiz güzellikler içerisinde İBB’nin vatandaşlara sağladığı güzelliklerin tadını çıkarırken enfes yemekleri tüketebileceğiniz çamlıca sosyal tesisinde hijyen konusuna değinecek olursak temizlik gerçekten hat safada üstelik mutfakların kapıları da sürekli olarak açık içerideki hali vatandaşların görebilmesi mümkündür bu şekilde çalışan bir restoranın temizlik konusunda oldukça ilerde olduğu bilinmektedir.

Çamlıca Sosyal Tesisleri Dış Mekan Resimleri:

Çamlıca Sosyal Tesisleri Hakkında En Çok Sorulan Sorular?

 • Çamlıca sosyal tesislerin de düğün yapabilir miyiz? Cevap: Ne yazık ki Çamlıca sosyal tesisleri halka açık olduğundan dolayı burada düğün yapılmamaktadır.
 • Çamlıca sosyal tesislerin de gurup olarak yemek yenebilir mi? Cevap: Evet Çamlıca sosyal tesislerinde gurup yemekleri yemeniz mümkündür. Gurup olarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 • Çamlıca sosyal tesislerine rezervasyon yapılıyor mu? Cevap:  Ne yazık ki Çamlıca sosyal tesislerinde birey olarak rezervasyon yapılmamaktadır. Tesise gelip sıra yok ise hemen alınırsınız eğer sıra var ise isminizi yazdırıp çok kısa bir süre beklemeniz gerekmektedir. Sadece ramazan aylarında iftar için rezervasyon yapılmaktadır.
 • Çamlıca sosyal tesislerinde iftar yapılabiliyor mu? Cevap: Evet ramazan aylarında Çamlıca sosyal tesislerinde iftar yapmanız mümkündür. İftar menüleri ramazan aylarında sosyal tesisler tarafından duyurulmaktadır.
 • Çamlıca sosyal tesislerinde memura indirim var mı? Cevap: Sosyal tesisi olmayan Devlet memurlarına %20 indirim uygulanabilmektedir.
 • Çamlıca sosyal tesislerine herkes gidebilir mi? Cevap: Evet Arkadaşlar çamlıca sosyal tesislerine yerli yabancı herkes gidebilir?
 • Çamlıca sosyal tesislerinde bebek bakım odası var mı? Cevap Evet çamlıca sosyal tesislerinde bebk bakım odası bulunmaktadır.
 • Çamlıca sosyal tesislerinde mescid var mı? Cevap: Evet çamlıca sosyal tesislerinde bay ve bayan olarak mescid bulunmaktadır.
 • Çamlıca sosyaltesislerinde bebek sandalyesi var mı?Cevap: Evet arkadaşlar çamlıca sosyal tesislerinde bebek sandalyesi bulunmaktadır.
 • Çamlıca sosyal tesislerinde fotoğraf ve video çekilir mi? Cevap: Çamlıca soysal tesislerinde sadece dış mekanda fotoğraf ve video şahsi olarak çekebilirsiniz. Herhangi bir kurum adına çekim yapılacaksa izin alınması gerekmektedir.

Çamlıca Sosyal Tesisleri Adres-İletişim Bilgileri ve Çalışma Saatleri

Çamlıca sosyal tesisleri açık adres, iletişim bilgileri ve çalışma saatleri aşağıdaki gibidir.

Çamlıca sosyal tesisleri adres:  Küçük Çamlıca Cd., Üsküdar/İstanbul

Çamlıca sosyal tesisleri Telefonu: 444 1 034

Çamlıca sosyal tesisleri çalışma Saatleri:  08:30–23:45

 

İBB Sosyal Tesislerinin Tarihi

İBB Belediyecilik anlamında Türkiyedeki tüm şehirlerin önüne geçmiş ve diğer şehirlere rehber olma özelliği taşımaktadır. İstanbulun en güzel noktalarında en güzel lezzetler ile İstanbul halkına son derece kaliteli hizmet vermektedir. İstanbul da bulunan restoranlar içerisin de en düşük fiyatlar ile kaliteli yemek yiyebilirsiniz.  İlk olarak personele açmış olduğu sosyal tesisleri oldukça azdı daha sonra Recep Tayyip ERDOĞAN’nın belediye başkanı olarak seçilmesinden sonra sosyal tesisler 1994 yılın da halka açıldı ve sayılarıda arttı şuanda 16 sosyal tesis ile İstanbul halkına hizmet etmektedir. Sadece alakart hizmeti değil 3 farklı tesiste gurup salonları ile İstanbul halkına hizmet verilmektedir. İstanbul da bulunan sosyal tesisler şu şekildedir: Florya sosyal tesisi, avcılar sosyal tesisi, Küçükçekmece sosyal tesisi, Büyükçekmece sosyal tesisi, haliç sosyal tesisi, arnavutköy sosyal tesisi, Kasımpaşa sosyal tesisi, İstinye sosyal tesisi, çamlıca sosyal tesisi, dragos sosyal tesisi, Beykoz sosyal tesisi, Beykoz koru sosyal tesisi, fethipaşa sosyal tesisi, safa tepesi sosyal tesisi, Sultanbeyli sosyal tesisi ve gözdağı sosyal tesisi alakart hizmeti vermektedir.

Aynı zamanda gurup hizmeti veren sosyal tesisler: Florya sosyal tesisi, Avcılar deniz köşk sosyal tesisi ve Beykoz koru sosyal tesisidir.

Sosyal Tesis Nedir?

Sosyal tesis kavramı herhangi bir kurumun veya kuruluşun üyeleri yada halka açık olacak şekilde yemek, konaklama ve kafeterya hizmeti vermek üzere kurmuş oldukları aracı kurumlara denir. Sosyal tesiste maksat diğer kuruluşlardan daha uygun fiyatlar ile hizmet etmek ve bir araya gelmeyi sağlamak. Ülkemizde bir çok kurum ve kuruluşlar kendi sosyal tesislerini oluşturmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak öğretmenler için öğretmen evi, polisler için polis evi gibi kuruluşlarda birer sosyal tesistir. Bu alanda İstanbul büyükşehir belediyesi halka açık bir şekilde restoran hizmeti vermektedir. Az önce söylediğimiz gibi sosyal tesisi değer eş kuruluşlardan ayıran özellik belli bir kesime veya fiyat bakımından diğerlerinden daha düşük fiyatlara hizmet vermesidir. Sosyal tesisler belli amaç üzerine kurulmuş misyon ve vizyonları olan önemli kuruluşlardır. Ülkemizde hemen her kurum bu şekilde bir işletme kurabilmektedir. Bazıları döner sermayelere katkı amaçlı kurulmuş olsalar da çoğu zaman hizmet amaçlı kurulmaktadırlar.  Çeşitli alanlarda kurulan sosyal tesisler konaklama hizmeti de verebilmektedir. Burada halka açık olan kurumlar tüm vatandaşları, halka kapalı kurumlar ise üye vatandaşları ilgilendirmektedir. Şehir dışından gelen misafirlerin önemli bir kesimi ilk olarak o şehirde bulunan sosyal tesisleri tercih etmektedir. Kimilerine göre fiyat miktarları kimilerine göre temizlik ve diğer unsurlar gösterilmektedir. Ülkemizde kimler sosyal tesis açabilir? Sorusunu yanıtlayacak olursak: ülkemizde genel olarak resmi ve tüzel kuruluşlar sosyal tesis açmaktadır. Sosyal tesis açımında devlete başvuru şarttır. Gerekli şartlar oluştuktan sonra tesisi hizmete açabilmektesiniz.  Sosyal tesislerin işletmeleri özel kurumlara verilmemelidir. Devredilme söz konusu olduğun da özel kuruluşlardan bir farkı kalmadığından dolayı müşterisini de kaybedebilmektedir. Sosyal tesis açımında bulunduğunuz ilin veya ilçenin belediyesine başvurmanız gerekmektedir. Gerekli şartları, hizmet binası veya mutfak gibi unsurları sağladığınızda belediye ekipleri tarafından yapılan incelemelerden sonra ruhsatınıza sahip olabilirsiniz.

Çamlıca Sosyal Tesisleri Resimleri

 

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

3 Yorumlar

 1. Avatar

  Çamlıca sosyal tesislerine bugün önerileriniz üzerine gittim ve çok memnun kaldım teşekkür ederim anlatım için diğer önerileriniz için http://www.uzungoltur.net adresini takip edeceğim.

 2. Avatar

  Bende ibb nin en güzel sosyal tesisi çamlıca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir