Çanakkale Arkeoloji Müzesi Tam Olarak Nerede? Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Ülkemizde bulunan en güzel müzelerden biriside Çanakkale de bulunan Arkeoloji müzesidir. Çanakkale arkeoloji müzesinde bulunan tüm eserler antik dönemlerden kalma her biri tarih kokan ender eserlerdendir. Çanakkale arkeoloji müzesi yaklaşık olarak 1936 yıllarında kurulma çalışmalarına başlamıştır. Tarihi kazılar ve buluntular sonucunda müzeye sürekli yeni üyeler eklenmektedir. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere müzeye giriş ve müze ulaşım bilgileri hakkında bilgi vereyim.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi Giriş Ücretleri ve Giriş Çalışma Saatleri Nelerdir

Müzenin detaylı olarak ay ay giriş saatleri yazılmıştır.Her ay için giriş ücretleri sabittir.

Nisan-Ekim Yaz Açılış Saati: 08:00Nisan-Ekim Yaz Kapanış Saati: 19:00 Kasım-Mart Kış Açılış Saati: 08:00Kasım-Mart Kış Kapanış Saati: 17:00 Tatil Günü: Her gün açıktır.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti: 5 TL dir.

Çanakkale Arkeoloji Müzesine Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile nasıl gidilir? : Toplu taşıma araçları ile gidebilmek oldukça kolay Çanakkale Arkeoloji müzesi çanakkalenin merkezinde bulunduğundan dolayı buraya çanakkalenin çeşitli yerlerinden dolmuşlar çalışmaktadır onlarla kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım: Özel aracınızla ulaşabilmek için aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi Fotoğrafları

Check Also

Marmara’daki Mavi Bayrak’lı Plajlar Nerelerdir? Nasıl gidilir? Ücretleri Ne Kadardır?

Ülkemizdeki en küçük deniz olan Marmara Denizi kıyılarında çok sayıda plaj vardır. Bu plajlardan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir