Çanakkale Gezilecek -Gezilip Görülecek Yerler

Çanakkale‘nin Türk tarihinde önemli bir yeri vardır. Tarihi öneminin yanında önemli turizm şehirlerimizden bir tanesidir. Çanakkale de hem tarihi hemde doğa güzellikleri olarak ilginizi çekebilecek mutlaka Çanakkale de gezip görmeniz gereken yerleri aşağıda sıraladım.

ÇANAKKALE DENİZ MÜZESİ

Çanakkale deniz müzesi Çanakkale savaşında kalma önemli eserlerin barındırıldığı önemli bir müzemizdir. Çanakkale deniz müzesi Çanakkale ruhunu yaşamak isteyenler için mutlaka gezip görmesi yerlerden birisidir. Çanakkale deniz müzesine nasıl gidilir? ve Çanakkale deniz müzesi giriş ücretleri gibi sorularınız için Çanakkale deniz müzesi makalemizi mutlaka okumanızı öneriyorum.

ÇANAKKALE ARKEOLOJİ MÜZESİ

ÇANAKKALE KİLİTBAHİR KALESİ

Kilitbahir Kalesi Resimleri
Kilitbahir Kalesi Resimleri

TRUVA ANTİK KENTİ

truva antik kenti
truva antik kenti

Yukarıda Çanakkale ilimizde mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri sıraladım Çanakkale’ye gelmeden önce mutlaka makalelerimizden gezilecek yerler hakkında bilgi almanızı öneriyorum.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*