cehennem
cehennem

Cehennem Deresi Kanyonu-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama

Artvin gezisinde önemli noktalardan birisi olan Cehennem deresi kanyonundan sizlere bahsedeceğim kanyon Artvin Ardanuç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kanyon dünya kanyonları içerisine girmiş sayılı kanyonlardan birisidir. Cehennem deresi kanyonu Ardanuç ilçesine toplam uzaklığı 7 km dır. Kanyonda şu anda turistik bir faaliyet bulunmamaktadır. Fakat sizlere önerim orayı bilen birisi ile ziyaret etmenizdir. Dışarıdan bakıldığında adeta burada harika bir kanyon yokmuş gibi gözükse de kanyona doğru ilerledikçe gözlerinize inanamayacaksınız. Kanyon dik ve yamaç kayalar ile çevrilidir. Yanınızda size destek olacak bir sopa türü bir şeylerin bulunmasını öneririm birde karşınıza çıkacak yılanlardan korunmak için bu sopayı kullanabilirsiniz. Kanyonu rahat gezebilmeniz için rahat ve uygun bir elbise giymenizi sizlere öneririm. Kanyonda yürürken gökyüzünü sürekli olarak görebilirsiniz. Kanyon özellikle doğa severler için kesinlikle ihtişamlı bir yapıya sahiptir. Fotoğraf çekimi için de son derece ilginç kaya oluşumlarını içerisinde barındırıyor. Sizlere önerim sabah erken saatlerde veya gün batımına yakın saatlerde etkileyici fotoğraflar çekmek kesinlikle mümkündür. Lafı çok fazla uzatmadan kanyona ulaşım ve diğer önemli bilgileri sizler ile paylaşayım.

Cehennem Deresi Kanyonuna Nasıl Gidilir?

Artvin gezinizde en güzel noktalardan birsi olan Cehennem Deresi Kanyonuna en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Cehennem deresi kanyonu tam olarak turizme açılmadığından dolayı oraya toplu taşıma araçları ile biraz zor ulaşırsınız. Kendi aracınız ile gitmek isterseniz de  Cehennem deresi kanyonu Artvin-Ardanuç karayolunun 25. kilometresinde bulunmaktadır. Burada yol üzerinde bulunan tabelaları takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Cehennem deresi kanyonu konaklama olanaklarına değinecek olursak kanyonun etrafında konaklama imkanınız yoktur fakat bireysel olarak çadır kurabilirsiniz. Bunun için çadırınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir.Bunun yanında Ardanuç ilçe merkezinde konaklama imkanınız vardır. Ayrıca Cehennem Deresi kanyonu ile ve Artvin de gezilecek diğer yerler için bizi takip etmeye devam ediniz. Cehennem deresi kanyonu ile ilgili görselleri aşağıda bulabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Cehennem Deresi Kanyonu Resimleri

Check Also

Artvin Karagöl-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Konaklama-Yol Tarifi

Karadeniz’in simge şehirlerinden olan Artvin de gezilip görülecek yerleri sizler için sıralamaya devam ediyorum. Yine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir