ciragan-sarayi-hakkinda-bilgi

Çırağan Sarayı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Restaurant-Kahvaltı-Düğün Fiyatları

İstanbul’un tüm ihtişamını ortaya çıkaran eserlerin en başında gelen  Çırağan sarayı hakkında detaylı bilgi ve çeşitli görsellere buradan ulaşabilirsiniz. 

Çırağan sarayı İstanbul’un Beşiktaş’ı ilçesinde bulunmaktadır tam olarak Beşiktaş Ortaköy arasında bulunur çok eskilerden buralar kazancıoğlu bahçeleri diye bilinirdi 18. yüzyılda Beşiktaş’ta bir çok saray yapılmıştır. Sultan üçüncü Ahmet Çırağan sarayını inşa ettirip İbrahim paşaya hediye etmiş burada Çırağan şenlikleri denilen meş’ale şenlikleri düzenlenmiştir ve bundan sonra saray Çırağan sarayı ismiyle anılmaya başlanmıştır. Osmanlı’dan günümüze ulaşan en önemli değerlerden birisi olan Çırağan Sarayı günümüzde de hala önemini kaybetmemiş sürekli olarak değeri artan Türk turizmine katkı sağlayan önemli saraylardan birisidir mimarisi lale devrinde yapıldığı için Avrupai tarzda mimariden etkilenmiş fakat yine de Osmanlı mimarisi anımsatan unsurlar kullanılmıştır Çırağan sarayı günümüzde önemli unsurlarından birisidir bunun yanında Çırağan Saray’ında düğün yapılabilmektedir tabii ki düğün fiyatları normal düğün salonları gibi değil oldukça yüksektir burada ölüyor insanlar bürokratlar gibi insanlar yüksek gelirli insanlar düğünlerinin yapabilmek ederim normal insanlar sadece tarihi bir eseri ziyaret eder gibi ziyaretini yapıp fotoğraflarını çekebilir. İstanbul da gezilip görülmesi gereken en önemli yerlerden birisidir Çırağan sarayı.

Çırağan sarayına nasıl gidilir?

İstanbulun Beşiktaş ilçesi ile Ortaköy’e arasında bulunan Çırağan Sarayı ulaşım açısından çok fazla seçeneğe sahip değildir oraya ya özel araçla yada belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.Toplu taşıma araçları ile ulaşım için: Çırağan Sarayına Kabataş, Sarıyer, Beşiktaş ve Taksim’den kalkan bütün İETT otobüslerine binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İsteyenler ise  Kuruçeşme ile Ortaköy ya da Beşiktaş’tan yürüyerek Çırağan Sarayına kolayca ulaşabilirler.Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden veya veya araç ile direk olarak yol tarifi isteyebilir Çırağan sarayına kolayca ulaşabilirsiniz.

Çırağan Sarayı Kahvaltı Fiyatları

Çırağan Sarayı’nda harika bir kahvaltı yapmak isterseniz ilk olarak her pazar 12:00 ile 16:00 arasında olan kahvaltıya yetiş melisiniz. Kahvaltı ücreti ise kişi başı kahvaltı fiyatı 195 TL’dir. 6-11 yaş arası çocuklarda toplamda  %50 indirim uygulanmaktadır. Aynı zamanda 0-5 yaş arası bütün çocuklara ise kahvaltı tamamen ücretsizdir. Siz keyifle kahvaltınızı yaparken çocuklar maskot eşliğinde oyun odalarında oyun oynuyorlar.

  Çırağan Sarayı Düğün Fiyatları

Öncelikle Sarayda düğün yapmak tabii ki geliri yüksek olanlar için idealdir. Düğün ve davetlerde kişi başı yemek için ortalama 600 TL gibi bir rakam isteniyor. Düğün için seçilen malzemeler 20 bin ile 300 bin TL arasında bir fiyat belirleniyor. Orkestra için ise 50 bin TL ve kamera çekimleri için ise 7 bin TL gibi bir bedel ödemeniz gerekmektedir. Evet değerli arkadaşlar Sarayda düğün yapmanın yaklaşık ve ortalama bedelleri bu kadar.

Evet değerli İstanbul severler sizler için Çırağan sarayı hakkında anlatacaklarımız bu kadar idi aşağıda Saray ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi de bizlere yorumlar üzerinden iletebilirsiniz. İstanbul da diğer gezilecek yerler ile ilgili bizi takip etmeye devam ediniz.

Çırağan Sarayı Resimleri

 


Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

2 Yorumlar

  1. Avatar

    Saraya gezmek için girecek olan ücret ödüyormu

    • uzungoltur

      Merhaba Gül hanım, Çırağan Sarayının 2019 yılı itibariyle herhangi bir giriş ücreti yok ancak gezme imkanı da yok. Günümüzde Çırağan Sarayı otel,düğün,mezuniyet törenleri gibi hizmetleri vermekte ve burada kahvaltı yapma imkanı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir