Çolaklı Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Çolaklı Halk Plajı, ince kumu ve temiz suyuyla adeta ilçenin cazibe merkezlerinden birisi durumdadır. Plajda bulunan altın sarısı ince kum, buranın en önemli özelliği iken denizin temizliği ve turkuaz rengi ise dikkat çeken bir diğer husustur. Çolaklı Halk Plajı, doğal bir güzelliğe sahip olmasına rağmen yıllarca değerlendirilmemiştir. Fakat birkaç yıl önce belediye burada ciddi çalışmalar yapmış ve insanların plajı çok daha rahat kullanmasına imkan sağlamıştır. Ayrıca kumsal ve denizin temizliği için de çalışmalar yapılmıştır. Tüm bunların sonucu olarak 2017 yılında bu plaja Mavi Bayrak verilmiş ve uluslararası kalitede olduğu adeta tescillenmiştir. Bu noktadan sonra ise daha tanınır bir hale gelmiştir.

Manavgat ilçesinde bulunan Çolaklı Halk Plajı, yapılan düzenlemelerin ardından çok büyük ilgi görmüş fakat bir dönem belediye gereken özeni göstermemiştir. Halktan gelen tepkiler üzerine ise çalışmalara yeniden başlamıştır. 100 metre uzunluğa ve 80 metre genişliğe sahip ola bu plajın içerisinde duş, giyinme kabinleri ve tuvaletler bulunmaktadır. Ayrıca engelliler için de bir takım özel alanlar vardır. Güvenlik için ise cankurtaranlar sürekli hazır beklemekte ve denizde yüzenleri kontrol etmektedir. Bunların haricinde içerisinde oyun parkı ve benzer alanlar da vardır ve çocuklar buralarda çok keyifli zamanlar geçirmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çolaklı Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Çolaklı Halk Plajı, Manavgat ilçesi sınırları içerisinde yer alır. İlçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan plajın havalimanına uzaklığı ise 53 km’dir. Manavgat’ın batı sahillerinden yer almaktadır. Buraya gelmek isteyenler için yaz aylarında toplu taşıma araçları hizmet vermektedir. Bu araçlara ilçe merkezinden binilebilir. Özel araçları ile Çolaklı Plajı’na gelecek olan kişilerin Mersin ile Antalya arasında bulunan karayolunu kullanarak Antalya tarafına hareket etmesi gerekir. Çolaklı’nın olduğu yerdeki kavşaktan sola dönülerek bu plaja ulaşılabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çolaklı Halk Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Belediye tarafından işletilen bu plaja giriş ücretsizdir. Ayrıca kabin ve tuvalet gibi alanlar da ücretsiz olarak kullanılabilir. Şezlong 5 TL dir. Cankurtaran sürekli aktiftir bu plajda. Gerçekten çok güzel bir sahil kum güneş tertemiz bir yer. Ailenizle gönül rahatlığıyla gidip eylenip güzel vakit geçirebilirsiniz.

Su o kadar berrakki durduğunuz yerden balıkları canlı canlı izleyebilirsiniz. Tamamen kumluk bir bölge git git en az 200 metre boyunuzu geçmiyor. Aynı zamanda dilerseniz sağ solda özel beacler var. Çok temiz. Kumu ve sakinliği harika. Ve sığ deniz. Ailecek rahat ve güvenli bir alandır.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir