Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2017

Ana Sayfa » GEZİ FİKİRLERİ » Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2017

Darıca hayvanat bahçesi En güncel giriş ücretleri. Yol tarifi Çalışma saatleri ve Darıca hayvanat bahçesi hakkında hakkında detaylı bilgi ve görseller.

Bir çok hayvanat bahçesinde olduğu gibi darıca hayvanat bahçesine de giriş ücreti uygulanmaktadır. Darıca hayvanat bahçesi ve diğer hayvanat bahçelerinin giriş ücretleri değişiklik göstermektedir.

Bu yılki darıca hayvanat bahçesine giriş ücretleri :

Son Güncelleme: 14.03.2016

Yetişkin turlar için: 12.50 TL

Yetişkin bireysel giriş: 32 TL

Öğrenci 5-17 Yaşlar: 25 TL

65 yaş üzeri için : 5 TL

%40 engelliler için :5 TL

Öğrenci tur fiyatı: 7.5 TL

Yıllık üyelik Yetişkin: 60 TL

Öğrenci Yıllık üyelik: 45 TL

0-4 yaş grubu giriş ücreti: Ücretsiz

Tüm Hayvanat bahçeleri ve diğer gezi kurumları kendilerini geliştirebilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ücret almak zorundadır ülkemizde alınan bu tür ücretler diğer ülkelere nazaran oldukça düşüktür.Yurt dışında bu fiyatlar bizimkilere nazaran neredeyse 3 katı kadardır. Darıca hayvanat bahçesinde bin bir çeşit kuş türünü bir arada görmeniz mümkündür. Yine Darıca hayvanat bahçesinde özgürce hayvanlara zarar vermeden fotoğraf ve video çekimleri yapabilirsiniz. Yurt dışında video ve fotoğraf çekimleri bir çok yerde yasaktır.

Darıca hayvanat bahçesi  nasıl gidilir? – Nerededir?

Tem otoyolundan ilerlerken Eskihisar sapağından ayrılarak Çayırova tabelalarını gördükten sonra Eskişehir feribot tabelalrı yönüne doğru ilerleyiniz. Daha sonra Darıca hayvanat bahçesi tabelaları yönüne doğru ilerleyiniz.

İzmit’ten toplu taşıma araçları ile gelmek isteyenlerin otogardan kalkan 400 nolu belediye otobüslerine binerek darıcaya ulaşabilirler. Yada Mc donald’s durağına geldikten sonra 500 nolu otobüsler ilede darıcaya ulaşabilirsiniz.

Darıca hayvanat bahçesine en kolay şekilde kendi aracınızla gidebilirsiniz bu nedenle aşağıda direk olarak hayvanat bahçesine gidebileceğiniz harita paylaşıyorum yol tarifi isteyim kolayca darıca hayvanat bahçesine gidebilirsiniz.

Darıca hayvanat bahçesi Çalışma saatleri

Darıca hayvanat bahçesi çalışma saatleri olarak gişe başlangıcı 08.30- 18.30 arasında gişe hizmeti vermektedir hava kararana kadar da gezilebilir. Fakat hava kararmaya başladıktan sonra hayvanların bakımlarından dolayı hayvanat bahçesi boşaltılmaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesi Resimleri

Hayvanat Bahçesi 

Darıca Hayvanat bahçesi bölgenin en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğine sahiptir. Darıca hayvanat bahçesine 3000 hayvan bulunmaktadır. Darıca hayvanat bahçesinin içerisinde 500 den fazlada bitki çeşitleri bulunmaktadır. Türkiye de bulunan avrupa hayvanat bahçeleri birliğine üye tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşımaktadır. Darıca hayvanat bahçesi İstanbul’a yakın olmasından dolayı en çok ziyaretçilerini de istanbuldan almaktadır. Şehirlerde yaşayan çocukların hayvalar alaemi hakkında neredeyse resimler ve izledikleri videolardan başka hiç bir bilgisi yok veliler İstanbulun hemen yanı başında bulunan bu büyüklükteki hayvanat bahçesini değerlendirerek çocuklarının hayvanlar alemi hakkında bilgi sahibi olabilmelerini sağlamaktadır. Günümüzde bu tür imkanların oldukça düşük olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle yanı başımız da olan darıca hayvanat bahçesini iyi bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Çocuklarımızın hayvan ve doğaya bakış açılarını geliştirmeli dünyada sadece insanların değil diğer canlı türlerinin de bu atmosferin içerisinde yer aldığı ve dünyamızı diğer canlı türleri ile birlikte paylaşmamız gerektiği ve Dünyadaki en üstün varlık olan insan’nın Hayvan ırklarını koruyup saygı göstermesi gerektiğini küçük yaşlarda öğrenmelerini sağlamalıyız.

Gelen Aramalar:darıca hayvanat bahçesi fırsat 2017

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2017 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

emin08 Kasım 2015

BİLET FİYATLARI 32U
LİRADIR DUYYUIRULUR

Demet14 Mart 2016

Bu hafta sonu darıcaya gitmeyi düşünüyorum anlatım çok güzel olmuş teşwkkür ederim ama öğrenci fiyataları 17 yaşına kadar mı geçerli

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bozcaada Nerede? Nasıl Gidilir? Gezilecek Yerler – Oteller – Vapur Saatleri Gölyazı Köyü Bursa- Gölyazı Köyüne Nasıl Gidilir? St. Hilarion Kalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti Kumbaba Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Sapanca Gölü-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama- Yeme İçme- Oteller İBB Sosyal Tesisler İftar Menüsü-Menü Fiyatları 2017

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----