Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2018

darica-hayvanat-bahcesi-acilis-saati

Darıca Hayvanat Bahçesi en güncel giriş ücretleri. Yol tarifi, çalışma saatleri ve Darıca Hayvanat Bahçesi hakkında detaylı bilgi ve görselleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bir çok hayvanat bahçesinde olduğu gibi Darıca Hayvanat Bahçesi’ne de giriş ücreti uygulanmaktadır. Darıca Hayvanat Bahçesi ve diğer hayvanat bahçelerinin giriş ücretleri değişiklik göstermektedir.

2018 Darıca Hayvanat Bahçesi’ne Giriş Ücretleri :

Öğrenci: 30 TL

Yetişkin: 40 TL

65 yaş ve üzeri: 15 TL

Engelli Vatandaşlarımız: 15 TL

0-4 Yaş Arası Çocuklar: Ücretsiz

Darıca Hayvana Bahçesi’ne bilet almak isteyenler biletix platformunu da kullanabilirler.15 Şubat 2017’ye kadar geçerli fiyat tarifeleri yukarıda yazıldığı gibidir. Şayet bilet fiyatlarında bir değişiklik olursa güncelleme yapacağız.

İstanbul Avrupa yakasından yola çıkanlar çok trafiğe takılmazsa 1 saat ya da 1 saat 15 dakikada buraya ulaşabilir. Oldukça büyük bir arazi üzerine kurulu devasa bir hayvanat bahçesi. Girişi tabii ki ücretli; yetişkin 40, öğrenci ise 30 TL. Su 1 TL, çay 2 TL dir.

Tüm Hayvanat bahçeleri ve diğer gezi kurumları kendilerini geliştirebilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ücret almak zorundadır. Ülkemizde alınan bu tür ücretler, diğer ülkelere nazaran oldukça düşüktür. Yurt dışında bu fiyatlar bizimkilere nazaran neredeyse 3 katı kadardır. Darıca Hayvanat Bahçesi’nde bin bir çeşit kuş türünü bir arada görmeniz mümkündür. Yine Darıca Hayvanat Bahçesi‘nde özgürce hayvanlara zarar vermeden fotoğraf ve video çekimleri yapabilirsiniz. Yurt dışında video ve fotoğraf çekimleri bir çok yerde yasaktır.

Darıca Hayvanat Bahçesi  Nasıl Gidilir? – Nerededir?

Tem otoyolundan ilerlerken Eskihisar sapağından ayrılarak Çayırova tabelalarını gördükten sonra Eskişehir feribot tabelaları yönüne doğru ilerleyiniz. Daha sonra Darıca hayvanat bahçesi tabelaları yönüne doğru ilerleyiniz.

İzmit’ten toplu taşıma araçları ile gelmek isteyenlerin otogardan kalkan 400 nolu belediye otobüslerine binerek Darıca’ya ulaşabilirler. Ya da Mc Donald’s durağına geldikten sonra 500 nolu otobüsler ile de darıcaya ulaşabilirsiniz.

Darıca Hayvanat Bahçesi Çalışma Saatleri

Darıca Hayvanat Bahçesi çalışma saatleri olarak gişe başlangıcı 08.30- 18.30 arasında gişe hizmeti vermektedir. Hava kararana kadar da gezilebilir. Fakat hava kararmaya başladıktan sonra hayvanların bakımlarından dolayı hayvanat bahçesi boşaltılmaktadır.

Hayvanat Bahçesi 

Darıca Hayvanat Bahçesi bölgenin en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğine sahiptir. Darıca Hayvanat Bahçesi’ne 3000 hayvan bulunmaktadır. Darıca Hayvanat Bahçesi’nin içerisinde 500 den fazlada bitki çeşitleri bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği’ne üye tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşımaktadır. Darıca Hayvanat Bahçesi İstanbul’a yakın olmasından dolayı en çok ziyaretçilerini de İstanbul’dan almaktadır. Şehirlerde yaşayan çocukların hayvanlar alemi hakkında neredeyse resimler ve izledikleri videolardan başka hiç bir bilgisi yok. Veliler İstanbul’un hemen yanı başında bulunan bu büyüklükteki hayvanat bahçesini değerlendirerek çocuklarının hayvanlar alemi hakkında bilgi sahibi olabilmelerini sağlamaktadır. Günümüzde bu tür imkanların oldukça düşük olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle yanı başımızda olan Darıca Hayvanat Bahçesi’ni iyi bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Çocuklarımızın hayvan ve doğaya bakış açılarını geliştirmeliyiz. Dünyada sadece insanların değil diğer canlı türlerinin de bu atmosferin içerisinde yer aldığı ve dünyamızı diğer canlı türleri ile birlikte paylaşmamız gerektiği ve Dünyadaki en üstün varlık olan insanın hayvan ırklarını koruyup saygı göstermesi gerektiğini küçük yaşlarda öğrenmelerini sağlamalıyız.

Darıca Hayvanat Bahçesi Resimleri:

Darıca Hayvanat Bahçesi’ne en kolay şekilde kendi aracınızla gidebilirsiniz. Bu nedenle aşağıda direk olarak hayvanat bahçesine gidebileceğiniz harita paylaşıyorum yol tarifi isteyin, kolayca Darıca Hayvanat Bahçesi’ne gidebilirsiniz.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*