Didim Altınkum Plajı-Nasıl Gidilir?-Çalışma Saatleri-Şezlong ve Şemsiye Fiyatları

Tatil diyarı şehirlerimizden birisi olan Aydın ilimizin Didim ilçesinde bulunan gezilecek yerlerin en başında gelen  ülkemizin eşsiz plajlarından birisi altınkum plajı Didim’in en çok tercih edilen plajlarından birisidir. Altınkum plajı ismini güneş ışınları altında parlayan kumlardan almaktadır. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında bile insanlar bu plajı kullanmaktadır. Nerdeyse 400 gün kadar denize girilebilen bir yerdir altınkum plajı. Sadece Didim’in değil Türkiye de ender bulunan temizlikte ve güzellikte bir plajımızdır. Aynı zaman da temizliği tescillenmiş bir plajımızdır. Sahil kasabası olan Didim’in turizm merkezi haline gelmesinde en önemli etken Altınkum plajıdır. Neredeyse tüm dünya ülkelerinden bu plajı kullanmak için binlerce turist gelmektedir. Altınkum plajı belediye tarafından işletilmektedir. Şezlong ve şemsiye hizmeti de verilmektedir. Şezlongsuz alanlarda bulunmaktadır. Yani kendi şemsiyesi ve sedirini getirmek isteyenler için ayrı bir alanda vardır. Şezlong ve şemsiye ücretlidir. Plajda otopark bulunmaktadır fakat yaz aylarındaki yoğunluklardan dolayı park yeri bulamaya bilirsiniz. Sizlere ya dolmuşla yada taksi ile gelmenizi öneririm plaj genellikle güzeldir fakat denize yakın yerlerde yerinizi alabilmek için erken saatlerde gelmeniz gerekmektedir. Birde belediye plaj alanına seyyar satıcıların girmesine izin vermektedir. Bu bir eksi durum ama yinede bu harika plaja değer diye güşünüyorum. Eksi bir durumdaha şezlongsuz alanlarda yürüyüş alanı kalmamaktadır. Bu yüzden diğer tarafı tercih etmenizi öneririm deniz seviyesine değinecek olursak 400 metreye kadar bir alan içerisinde deniz seviyesi insan bıyunu aşmaz fakat bazen çukurlar olabilmektedir. O lanlar içerisinde dikkatli olmanız gerekmektedir koyulan sınırları aşmamanızı çocukları sürekli gözetim altında tutmanızı öneririm .Plaj hakkında diğer bilgiler için makalemizi  okumaya devam ediniz.

Altınkum Plajı Çalışma Saatleri, Şezlong ve Şemsiye Ücretleri

Didim’in ve Türkiye’nin en güzel plajlarından birisi olan altınkum plajına en güzel yerlerden birine yerleşmek içine erken saatlerde gelmeniz gerektiğini hatırlatarak altınkum plajı çalışma saatleri şu şekildedir: 08:00- 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kapanış saati çok erken diye düşünebilirsiniz fakat çok yoğun bir plaj olduğundan dolayı akşam temizliği yapılmaktadır. Bu nedenle aslında plaj bizim sağlığımız için erkenden kapanmaktadır. Altınkum plajı bir halk plajıdır ve belediye tarafından işletilmektedir. Altınkum plajının vazgeçilmez ikilisi olan şezlong ve şemsiye fiyatlarına değinecek olursak şezlong ve şemsiye fiyatları şu şekildedir: şezlong :5 TL şemsiye: 5 TL toplamda 10 TL ödeyerek şezlong ve şemsiye kiralamanız mümkündür.

Altınkum Plajına Nasıl Gidilir?

Altınkum plajına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım: İlk olarak Aydın terminalinden Didim’e kalkan dolmuşlara binerek Didim’e gidiniz. Daha sonra didimden Altınkum beldesine giden dolmuşlara binerek Altınkum plajına kolayca ulaşabilirsiniz. Yada Didim’e kadar toplu taşıma ile gelip taksi ile plaja gelebilirsiniz. Ortalama 10 ile 20 TL gibi bir rakam ödeyeceksiniz. Didim’e olan uzaklığı 9 km kadardır.

Özel araç ile ulaşım: Aydın’a girdikten sonra Didim tabelalarını takip ederek Didim’e ulaşınız daha sonra şehir merkezinde Altınkum tabelalarını göreceksiniz. Oradan herhangi bir esnaftanda yardım alarak Altınkum’a doğru ilerleyiniz. Daha sonra Altınkum plajına ulaşmış olacaksınız. Bu ulaşım şeklerine  ek olarak aşağıda eklemiş olduğum google maps üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

En güzel şehirlerimizden birisi olan Aydın tatili planlayanlar için Didim ilçesinde bulunan en güzel plajlardan birisi olan altınkum plajı gezi planları arasında mutlaka yerini alması gereken yerlerden birisidir. Altınkum plajı hakkında sizlere anlatacaklarım bu kadar idi umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aydın gezilecek yerleri hakkında daha detaylı bilgiler için bizi takip ediniz. Aşağıda altınkum plajı görsellerini bulabilirsini. Değerli yorumlarınızı eskit etmeyiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

Altınkum Plajı Ulaşım ve Videosu


Check Also

Aydın Doğanbey Karina Bölgesinde Bulunan Balık Restoranları

Ege’de balık restoranları arasında en iyisi nerededir? Bu soruya cevap verirken Alaçatı, Urla, Karaburun, Ayvalık …

2 Yorumlar

  1. Avatar

    Didim Altınkum’u bu sıralar ofisteki arkadaşlarımdan çok sık duymaya başladım, dediklerine ve sizin de yazdıklarınıza göre gerçekten eşsiz bir güzellik ve temizliğe sahip plajlardanmış. O yüzden en kısa sürede ofisten arkadaşlarla toplanıp gideceğiz. Tabii gitmeden bir pratik yapalım diye İstanbul’un Altınkum’una gidelim dedik ve birde bu Altınkum’u deneyeceğiz. Umarım 2 side güzel çıkar bu yazınız için tekrar teşekkür ediyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir