Didim Manastır Koyu-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Didim’in en güzel yerlerinden birisi olan ve mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında gelen Aydın Didim Altınkum’un batı tarafında  bulunan manastır koyu Didim çevresinde bulunan en güzel ve  en sakin koylardan birisi olma özelliğini taşımaktadır. Didim de sakin ve sade bir yer arayanlar için vazgeçilmez bir koydur üstelik güzel de bir plaja sahiptir. Manastır koyunun yolu toprak yol olduğu için güzel bir yol değildir hatta biraz sıkıntılı bir yol diyebiliriz. Belediye ne yazık ki bu konuda hiçbir çalışma yapmamaktadır. Halbuki bu güzellikleri ülkemizde başka şehirlerde bulmak mümkün değilken böyle güzellikleri küçük çalışmalar yaparak ülke turizmine biran önce kazandırılması gerekmektedir. Hava yağmurlu olduğu zaman burada çeşitli çukurlar ve engebeler bulunmaktadır. Koyun hemen yanında bulunan plajda çeşitli yenilikler yaşanmaktadır. Küçük bir kafeterya ve şezlong gibi hizmetler verilmeye başlanıştır. Plajda kafeteryadan yararlana bileceğiniz gibi kendi malzemelerinizi getirim hem deniz keyfi hem de piknik yapma imkanına sahipsiniz. Bu şekilde bir çok yerde dışarıdan ürün getirmek yasakken burada böyle bir sıkıntı bulunmamaktadır. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere bu güzel yerin ulaşım ve diğer önemli bilgileriniz vereyim.

Manastır Koyuna Nasıl Gidilir?

Ülkemizde bulunan Aydın şehrimizin Didim ilçesinde bulunan manastır koyu na en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım: Toplu taşıma araçları ile buraya ulaşmak isteyenlerin ilk olarak Didim’e geldikten sonra merkezden ve terminalden minibüsleri kullanarak parlamenterler sitesinin önünden geçen minibüslerin hepsiyle kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracınız ile gelecekseniz ilk olarak Didim’e gidiniz daha sonra 3. Koya doğu ilerlerken parlamenterler sitesine gelmeden yoldan ayrılınız daha sonra manastır koyuna ulaşmış olacaksınız. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum google haritası üzerinden direk olarak yol tarifi de isteyebilirsiniz.

Manastır Koyu Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Manastır koyuna giriş ücretsizdir. Ziyaret saatleri de kısıtlı değil istediğiniz vakitte buraya gidebilirsiniz. Yalnız buradaki şezlong hizmeti ve büfeden yararlanabileniz için sabahtan akşama kadar gitmeniz gerekmektedir. Geç saatlerde hizmet verilmemektedir.Konaklama olarak burada konaklayabileceğiniz herhangi bir otel ve pansiyon yok yalnız çevrede yada Didim merkezde konaklayabileceğiniz çok güzel ve lüks oteller bulunmaktadır. Buralarda konaklamanız için erken rezervasyon yaptırmanızı sizlere öneririm aksi haldi fiyat olarak yüksek fiyatlarda konaklayacaksınız. Yada otellerin ve turizm firmalarının yaptığı kampanyaları takip ediniz.

Evet tatil severler Didim gezinizde yine uğramanız gereken en güzel yerlerden birisi olan Manastır koyu hakkında sizlere anlatacaklarım bu kadar idi aşağıda manastır koyu ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Didim ve Aydın geziniz ile alakalı gezilecek yerler hakkında detaylı bilgiler için bizi takip ediniz. Makalemizin sonunda değerli yorumlarınızı ekleyebilir sorular sorabilirsiniz. Herkese bol eğlenceli tatiller dilerim.

Didim Manastır Koyu Resimleri

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*