Anasayfa » GEZİLECEK YERLER » Aydın » Didim Tavşanburnu-Kamp Alanı-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Çadır Ücreti-Ziyaret Saatleri

Didim Tavşanburnu-Kamp Alanı-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Çadır Ücreti-Ziyaret Saatleri

Didim de doğal güzelliklerden birisi olan Didim Tavşanburnu belediyenin son dönemler de yaptığı çalışmalardan sonra orman kampı için hazırlanan tavşanburnu doğal aktiviteler bakımından Didim’i bir adım daha öne taşımıştır. Didim de hem güzel ve eğlenceli bir yaz tatili geçirirken diğer taraftan da doğa ile iç içe eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bu iki fırsatı bir arada bulacağınız çok az şehir vardır. Orman kampı toplamada 147 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Burada çevre illerden ve diğer ülkelerden gelen misafirler çadırlarını kurup kamp yapma imkanı bulmaktadır. Temizlik bakımından oldukça temiz, her türlü ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir çok olanakta kampın içerisinde yer almaktadır. Kampın içerisinde ayrıca lavabo, duş, elektrik, market gibi genel ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kampın içerisinde çadır kiramla yerleri vardır fakat kendi çadırınızı da kurabilirsiniz. Ayrıca buz dolabı ve daha farklı şeyleri de kiralayabilirsiniz. Arabanızla gelmeniz halinde bir de otopark yer almaktadır otopark ücretlidir.. Bu güzellikler Didim’in Yalıköy köyünde bulunmaktadır. Lafı çok fazla uzatmadan buraya ulaşım ve ücretler gibi önemli bilgileri sizler ile paylaşayım.

Didim Tavşanburnu Kamp  alanına Nasıl Gidilir?

Didimin en güzel doğa aktivitelerini yapabileceğiniz. Didim tavşanburnu kamp alanına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin Didim merkezden Yalıköy’e kalkan dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracı ile gidecek olanların ilk olarak Didim merkeze ulaştıktan sonra Didim merkeze 6.5 km uzaklıkta olan yalıköy tabelalrını takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklediğim google harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Karagöl Sahara Milli Parkı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Konaklama

Giriş Ücreti , Kamp Ücreti, Çadır Ücreti ve Ziyaret  Saatleri

Bu güzel kamp alanına giriş ücretli değil fakat kamp kuracak olanlar belli ücret karşılığında kamp kurabilmektedir. Kamp kurma ücreti  35 TL. Kamp ücretinin yanında kendi aracınız ile gittiyseniz bir günlüğüne otopark ücreti ödemeniz gerekmektedir. Oda 12 TL’dir. Kamp ücreti olan 35 TL günlük fiyattır otopark ücreti bir günlüktür. Çadırınızı kendiniz getirebilmektesiniz eğer kendiniz getirmediyseniz bile oradan kiralama yapabilirsiniz. Orada çadırın yanında temel ihtiyaçlarınız için uzun kalmayı düşünüyorsanız mini buzdolabı gibi hizmetlerde alabilirsiniz. Çadır kiralama işlemleri için oradaki yetkililere başvurabilirsiniz. Kira bedelleri ortalama olarak 15 TL ile 45 TL arasında değişiklik gösterebilir bu tahmini ücrettir. Kesin ücreti oradaki yetkililerden alabilirsiniz. Ziyaret saatlerine değinecek olursak böyle bir sınırlama bulunmamaktadır. İstediğiniz vakitte ziyaret edebilirsiniz.

2018 Yılı günlük kalınırsa 4 kişi için fiyatlar:

 • 4 ten fazlaysa +kişi başı 5 tl
 • Kendi çadırın ile kamp ücreti 35 TL
 • Kampın çadırı olursa 45 TL
 • Bir sefere mahsus araç için 12 TL (kaldığın gün kadar giriş çıkış ücretsiz)
 • Arzu edilirse ve boşta varsa buz dolap 9TL
 • 4 sandalye bir masa 9tl
 • İçeride market var her türlü ihtiyaç görülebilir.
 • Elektrik su sınırsız.
 • Trafolar belli aralıklarla var en az 25 metre ara kablo ve 3 lü priz götürmek gerekli.
 • Çadır önü aydınlatma için duy lamba gerekli.
 • Çam ağaçları altında havası güzel bir mekan.
 • Mangal serbest.
 • Gece 12 den sonra acil olmadıkça araç giriş çıkışı yasak.
 • Yakınlarında araç ile gidilirse marketler var.
OKUMALISIN  Pamukkale Travertenleri-Nasıl gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti

Evet Didim turizminde en önemli etkenlerden birisi olan doğa turizmi açısından etkili tavşanburnu kamp alanı için sizlere anlatacaklarım bu kadar idi aşağıda tavşanburnu ile alakalı çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

Tavşanburnu Resimleri

4 yorum

 1. Denize mesafesi ne kadar kamp bolgesinde yiyecek icecek ihtiyacimiz icin mini market mevcutmu cift kisilik cadir kac tl

 2. Abdulbaki BOZDEMİR

  S.A YAZIK Mescidi görünce hayal kırıklıgı yaşadım o kadar boş bina varken küçücük bir çadır pislikten geçilmiyor kafan çadırın üst kısmına değiyor maalesef sergi serip dışarda 2 ögün namazı kılmak nasip oldu.Acaba bir başka ülkede ibadet yerleri bu kadar vurdum duymaz olarak mı hazırlanıyor.Yazıklar olsun o kamptaki yetkilileri KINIYORUM…

  • Merhaba.
   1-) Adı üstünde çadır. Bütün Çadırlarda kafanız üste değer zaten. Bunu bilmek için kampçı olmaya gerek yok.
   2-) Ne yapılacaktı ağaçlar kesilip cami mi yapılacaktı?
   3-) Çadırın pisliğini orada namaz kılan, orayı kullanan müslümanlardan sormak lazım. Neden bu kadar pis kullandınız, niye kirlettiniz diye.
   4-) Dinen Namazın dışarıda kılınmasında da bir sakınca yoktur.
   5-) İslamiyete göre de müslüman bir erkeğin üstünü soyup gezmesi günahtır. Kadınınsa zaten sadece nefes almaya hakkı vardır. Yüzünü, gözünü, ellerini gösteremez. Yoksa sapıklar tahrik olur.
   6-) İyi ki islamiyetin kurallarına göre yaşamıyoruz yoksa hayat zehir olurdu. Gerçi şimdi de iyi sayılmaz ama sizin kafa yapınızdan çok daha iyi koşullarda yaşıyoruz.
   7-) Belediyenin halk için yaptığı çok güzel bir hizmet. tebrik ediyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

Ege’deki Mavi Bayrak’lı Plajlar Nerelerdir? Nasıl gidilir? Ücretleri Ne Kadardır?

Ülkemizdeki en önemli tatil merkezlerinin bulunduğu Ege kıyılarında, Mavi Bayrak’lı plaj sayısı oldukça fazladır. Bilindiği ...