Elmas Kum Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla

Sarıyer’in en güzel plajlarından olan Elmas kum plajından sizlere bahsetmek isterim. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte plajlar da dolmaya başladı. İstanbul’un özellikle yaz aylarında ki en büyük sıkıntısı denize girebileceğiniz temiz bir plajın olmaması, Sarıyer de bulunan Elmas kum plajı halk plajları arsında en çok rahat edeceğiniz plajlardan birisidir. Elmas kum plajı içerisinde bir çok imkan bulunmaktadır, büfe, restoran ve kafeterya gibi imkanlar bulunmaktadır. Denizi oldukça temizdir ve güvenli bir plajdır. Plajın kendisine ait otoparkı da bulunmaktadır otopark ücretlidir. Plajın en önemli özelliklerinden birsi de boğaza en son takılan gerdanlık üçüncü köprü manzaralı oluşudur. Genel olarak plaj büfelerine baktığımızda buradaki büfe oldukça uygun fiyatlıdır. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralama aksanına sahipsiniz.Elmas kum plajı ile ilgili diğer merak ettikleriniz için makalemize devam ediniz.

Elmas Kum Plajına Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Elmas kum plajına toplu taşıma araçları ile gelmek isteyenlerin ilk olarak Hacıosman metro durağına geldikten sonra 25A hat numaralı İETT otobüslerine binerek  son durakta indikten sonra diğer bir seçenek ise Sarıyer’den kalkan Rumeli Kavağı minibüslerine binip son durakta indikten sonra yaklaşık olarak  5 dakikalık bir yürüyüşten sonra plajlara ulaşabilirler. Bunlara ek olarak da Sarıyer’den hareket eden vapurlarla da Rumeli Kavağı’na ulaşmak mümkün.

Özel araç ile ulaşım şekilleri:  Özel araçlarıyla gitmek isteyenlerin ise ilk olarak Sarıyer tabelalarını takip ederek Sarıyer’e ulaştıktan sonra Sarıyer İDO iskelesini geçip sağdan Rumeli Kavağı yoluna doğru yol bitene kadar sahil şeridini takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz buna ek olarak aşağıda eklemiş oluğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Elmas Kum Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Elmas kum plajına giriş ücreti 2018 yılı için 20 TL’dir. Bunun dışında şezlong ve şemsiye ücreti ayrıdır ayrıca kafeterya ve restoranda yediklerinizin ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ziyaret saatleri olarak da gün içerisinde gitmeniz gerekmektedir.

  • Otopark 15 tl
  • Şezlong 10 tl
  • Şemsiye 10 tl
  • Tuvalette ücretli 1 tl

Değerli İstanbullular özellikle bu sıcak yaz günlerinde güzel ve serin dakikalar geçirebilmeniz için Elmas kum plajını sizlere anlatmaya çalıştım. Aşağıda Plaj ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Bunun yanında soru ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Diğer İstanbul plajları için bizi takip etmeye devam diniz. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

Elmas Kum Plajı Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

One comment

  1. Avatar

    Denize kıyısı olan her alan halka açıktır. Hangi hakla , neye dayanarakgiriş ücreti olarak 15 TL alındığını açıklar mısınız ? Zira işletmenin şezlong ,duş vs hizmetinden yararlanmadığı sürece insanlar kendi şemsiyeleri kendi eşyaları ile deniz ve kumdan yararlanabilirler. Aksi durum mafya ılıktır , seyehat özgürlüğüne engel olunmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir