Erdek Küçükova Koyu Nerede? Kamp Yapma

Erdek Küçükova Koyu gerek yeri, gerekse doğal güzelliği ile günübirlik gezi ve kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerlerin başında geliyor. İstanbul’a yakın olan Erdek, Küçükova koyu ile güzel bir gün geçirmek isteyen, piknik yapmak isteyen ve koyda kamp kurmak isteyenlerin ilk tercih ettikleri mekanlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Erdek Küçükova Koyu henüz tam anlamıyla popüler olmuş bir bölge değil. Bu nedenle bakir bir coğrafya diyebiliriz. Bu özelliği nedeniyle imkanı olan herkesin bir an önce görmesini tavsiye ediyorum. Kamp yapmak çadır kurmak isteyenler de gerekli ekipmanlarla bu doğa harikasını değerlendirebilir.

Koy ne kadar güzel olsa da yukarıda bahsettiğim gibi gerekli ihtiyaçlarınızı yerel imkanlarla karşılayabileceğiniz yerler mevcut değil. Bu nedenle ekipman ve donanımlarınız yanınızda gitmeniz iyi olacaktır.  Kafa dinlemek için tercih edebileceğiniz bir coğrafya. Denizi, kumu ve plajı oldukça güzel. Kamp yapmaya, çadır kurmaya, piknik yapmaya oldukça elverişli bir bölge. Koya iniş yolu biraz kötü, bu nedenle aracınızın yüksek olması avantajınıza olacaktır.

Denizi ve plajı tertemiz fakat çevre, gelenler tarafından hor kullanılıyor. Temizlik imkanı da kısıtlı olduğu için ziyaretçilerin çevreye duyarlı olması iyi olacaktır. Kendi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz, toplu taşıma bulunmamaktadır. Erdek üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında kesinlikle uğramanızı tavsiye ederim.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir