Eskişehir Atlıhan Çarşısı-Nasıl Giderim? Tam Olarak Nerededir?

Atlıhan çarşısı Eskişehir ilimizde ecdadımızın eserlerinin ve süs eşyalarının imalat ve satışının yapıldığı yerdir. Türk ve Osmanlı kültürünün örneklerini ziyaretçilere yansıtan en önemli kültür çarşılarından birisidir. Gerek ev eşya ve gereçleri gerekse kişisel takı ve mücevher çeşitleri hemen hemen hepsi eski kültürümüzün birebir aynılarıdır. Tarihi ve eski modayı sevenlerin yanı sıra Türklerin ve Osmanlının kültürel yapısını incelemek isteyenlerin mutlaka gezip görmesi gereken yerlerin arasında Eskişehir Atlıhan çarşısı gelir. Kültür sanatlarının yanı sıra birde cam işleme sanatını da bu çarşıda görmeniz mümkündür değerli arkadaşlar lafı çok fazla uzatmadan sizlere Atlıhan çarşının ulaşım bilgileri ve en güzel görsellerini göstereyim.

Atlıhan çarşısına nasıl gidilir?

Atlıhan çarşısına en kolay ulaşım yöntemleri şu şekildedir.

Toplu taşıma ile: Toplu taşıma araçları ile en kolay ulaşım yolu tramvaya binerek Atatürk lisesi durağından inip çarşıya girebilirsiniz.

Özel araç ile: Özel aracınız ile gitmek isterseniz şehir merkezinde bulunan tabelaları veya Atatürk lisesi tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum haritayı kullanarak direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Eskişehir Atlıhan Çarsısı Görselleri


uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*