Eskişehir Japon Bahçesi-Nasıl Giderim? Tam Olarak Nerededir?

Şuraya Atla

Japon bahçesi Eskişehir de harika bir doğal yaşam bölgelerinden bir tanesidir. İçerisinden Japon ikliminin yansıtıldığı sonbahar esintileri yer almaktadır. İçerisinde küçük küçük gölcüklerin ve göletlerin bulunduğu Japon mimarisi ile süslenmiş kütük evler ve köprülerin yer aldığı adeta küçük Japonya diyebiliriz. Japon bahçesi 22 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Arazide sadece doğal güzellikler değil heykel ve benzeri kültürel unsurlarında bulunduğu görülmektedir. Japonların bir tezi olan insan ancak sakin ortamlarda düşünebilir tezi üzerinden yola çıkılmış ancak burada sadece sakinlik değil kültürel etkinliklerde eklenmiştir hem sakince düşünüp temiz havanın tadını çıkarırken kültürel etkinliklere de katılmanız mümkündür.

Eskişehir Japon Bahçesine Nasıl Gidilir?

Eskişehir de bulunan Japon bahçesine ulaşım şekilleri şu şekildedir.

Toplu taşıma araçları ile: Tepe başı karlı tepe caddesinden geçen herhangi bir dolmuşa binerek karlı tepe caddesi üzerinde bulunan Japon bahçesine en yakın duraktan inip yürüyerek Japon bahçesine ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile: Özel aracınız ile yine merkezden tepe başına doğru yola çıkınız tepe başına vardıktan sonra karlı tepe caddesi üzerinde ilerleyiniz caddeye devam ederken Japon bahçesini görecekseniz. Ya da aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Eskişehir Japon bahçesi görselleri

Check Also

Eskişehir Odunpazarı Evleri-Odunpazarı EvleriGörselleri-Nasıl Giderim?

Odunpazarı evleri eskişehirin simgesidir. Yılda bir milyona yakın yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir