Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eskişehir Kurşunlu Cami ve Külliyesi – Nasıl Gidilir?

Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Eskişehir » Eskişehir Kurşunlu Cami ve Külliyesi – Nasıl Gidilir?

Ülkemizde bulunan İslami eserlerimizden en önemlilerinden bir tanesi de Eskişehir de bulunmaktadır. Eskişehir kurşunlu cami ve külliyesi Osmanlılar tarafından 16. yy da inşa edilmiştir. Eskişehir de bir tarihi Osmanlı mahallesi olan odunpazarı içerisinde bulunan kurşunlu cami tarihi bir çevrenin katmış olduğu hava ile insanların oldukça fazla dikkatini çekmektedir. Kurşunlu cami ve külliyesi günümüze kadar hiç bir aksaklığa uğramadan ulaşmıştır. Devletimizinde kültürel ve İslami eserlere verdiği önemden dolayı ciddi bir şekilde korunmaktadır. Külliye ve cami Osmanlının önemli mimarlarından birisi olan Acem Ali’nin eseri olduğu düşünülmektedir. Fakat bu konu hakkında kesin bir bilgi yoktur.Lafı fazla uzatmadan sizlere Cami ulaşım bilgilerini vereyim.

Kurşunlu Cami ve Külliyesine Nasıl Giderim?

Kurşunlu camine en kolay ulaşım şekilleri şu şekildedir:

Toplu taşıma araçları ile: Toplu taşıma araçları tramway veya otobüslerin hepsi camiden geçmektedir. Odun pazarı Evlerinin arasından her ikisi de geçer .

Özel araç ile: Özel aracınız ile ilk olarak odunpazarı tarihi evlere doğru tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Yada eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyiniz.

Eskişehir kurşunlu cami ve külliyesi görselleri


Eskişehir Kurşunlu Cami ve Külliyesi – Nasıl Gidilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yuvacık Aytepe | Nerede? | Nasıl Gidilir? | Yol Tarifi Mardin’de Gezilecek Yerler-Ne Yenir?-Tarihi ve Turistik Yerleri-Gezi Rehberi Uludağa Nasıl Gidilir?-Konaklama Yerleri ve Fiyatları Fethiye Çalış Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Fethiye Kelebekler Vadisi-Nasıl Gidilir?-Konaklama-Yeme İçme Bellapais Manastırı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----