Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Eskişehir » Eskişehir Kurşunlu Cami ve Külliyesi – Nasıl Gidilir?

Eskişehir Kurşunlu Cami ve Külliyesi – Nasıl Gidilir?

Ülkemizde bulunan İslami eserlerimizden en önemlilerinden bir tanesi de Eskişehir de bulunmaktadır. Eskişehir kurşunlu cami ve külliyesi Osmanlılar tarafından 16. yy da inşa edilmiştir. Eskişehir de bir tarihi Osmanlı mahallesi olan odunpazarı içerisinde bulunan kurşunlu cami tarihi bir çevrenin katmış olduğu hava ile insanların oldukça fazla dikkatini çekmektedir. Kurşunlu cami ve külliyesi günümüze kadar hiç bir aksaklığa uğramadan ulaşmıştır. Devletimizinde kültürel ve İslami eserlere verdiği önemden dolayı ciddi bir şekilde korunmaktadır. Külliye ve cami Osmanlının önemli mimarlarından birisi olan Acem Ali’nin eseri olduğu düşünülmektedir. Fakat bu konu hakkında kesin bir bilgi yoktur.Lafı fazla uzatmadan sizlere Cami ulaşım bilgilerini vereyim.

Kurşunlu Cami ve Külliyesine Nasıl Giderim?

Kurşunlu camine en kolay ulaşım şekilleri şu şekildedir:

Toplu taşıma araçları ile: Toplu taşıma araçları tramway veya otobüslerin hepsi camiden geçmektedir. Odun pazarı Evlerinin arasından her ikisi de geçer .

Özel araç ile: Özel aracınız ile ilk olarak odunpazarı tarihi evlere doğru tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Yada eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyiniz.

Eskişehir kurşunlu cami ve külliyesi görselleri


Check Also

Eskişehir Odunpazarı Evleri-Odunpazarı EvleriGörselleri-Nasıl Giderim?

Odunpazarı evleri eskişehirin simgesidir. Yılda bir milyona yakın yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir