Eskişehir Odunpazarı Evleri-Odunpazarı EvleriGörselleri-Nasıl Giderim?

Odunpazarı evleri eskişehirin simgesidir. Yılda bir milyona yakın yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Eskişehir Odunpazarı evleri eskişehir tarihini derinliklerine kadar yansıtmaktadır. Eskişehir Odunpazarı evleri en az 100 yaşındadır günüzüme kadar insanların tarihe saygısından dolayı diri bir şekilde ulaşmuışlardır. Odunpazarı evleri normal ailelerin konakladığı evler olarak kullanılsada genelde turizm amaçlı kullanılmaktadır. Kimi ev sahipleri evlerini müzeye ve restorana çevirmiştir. Bu sayede gelir elde etmektedir. Eskişehir belediyesinin de sahip olduğu evlerin çoğunluğu yerli halkın elindedir. Eskişehir odun pazarı evleri dünya mirasına girmiş ev sahipleri kültür ve turizm bakanlığından izin almadan herhangi bir tadilat yaptırmaları bile söz konusu değildir. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere Eskişehir odunpazarı evlerine nasıl ulaşacağınızı anlatayım.

Eskişehir Odunpazarı evlerine nasıl gidilir?

Eskişehir odunpazarı evlerine ulaşım şekilleri:

Toplu taşıma ile: Toplu taşıma araçları ile ulaşmak isteyen arkadaşların odunpazarı dolmuşlarına binip odunpazarından indikten sonra yürümesi gerekmektedir.

Özel araç ile: Özel aracınız ile gidecekseniz odunpazarı tabelalarını takip etmeniz gerekmektedir. Yada aşağıda eklemiş olduğum haritayı kullanarak direk olarak odunpazarına yol tarifi isteyebilirsiniz. Oraya ulaştıktan sonra sokaklarda Eskişehir belediyesinin otoparkları mevcuttur kolayca aracınızı park edebilirsiniz.

Check Also

Kentpark Eskişehir-Nasıl Giderim? Kahvaltı Ücretleri?

Kentpark Eskişehir de bulunan en önemli sosyal aktivite ve doğa park merkezidir. Kentpark Eskişehir halkına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir