Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eylül Ayında Nereye Gidilir?

Ana Sayfa » GEZİ FİKİRLERİ » Eylül Ayında Nereye Gidilir?

Ülkemiz ekvatora yakın olduğundan dolayı dört mevsimi de yaşamaktayız. Bu açıdan oldukça şanslı bir milletiz. Yıl içerisinde dört mevsimi de yaşamamızdan dolayı yıl içerisinde farklı bölgelere mevsimlik olarak tatile gitmemiz gerekmektedir. Bu makalede sizlere eylül ayında gidebileceğiniz tatil bölgeleri hakkında fikir vereceğim.

Eylül Ayında Tatile Nereye Gidilir?

Bilindiği üzere eylül ayı yaz çıkışı olarak dört mevsimden birisi olan sonbaharın başlangıç ayıdır. Fakat son yıllarda dünyada kutup buzullarının erimeye başlamasından dolayı mevsimlerde kaymalar yaşanmaktadır. Buda eylül ayının bir sonbahar ayı gibi değil de tamamen sıcak geçen bir yaz ayı gibi olmasına neden olmuştur. Eylül ayı gayet sıcak geçen bir ayımızdır. Ülkemiz de eylül ayında eğitim ve öğretim dönemi de başlamaktadır. Bu nedenle aileli tatilcilerimiz eylül ayını beklemeden tatile çıkmalıdırlar. Eylül ayında tatile çıkılabilecek yerler şu şekildedir. Havanın sıcak olmasından dolayı Akdeniz bölgesi gidilebilecek bölgeler arasında ilk sıradadır. Hem sezonun bitimine yaklaşıldığından dolayı fiyatlar çok uygun oluyor hem de eğitim öğretim sezonu başladığından dolayı tatilciler dönüşe geçiyor hem sakin hem de sıcak havanın denizin tadını eylül ayında rahatça çıkarabilirsiniz. Eylül ayında gidilebilecek ikinci sıra tatil bölgesin de ege ve Marmara bölgesinde yer alan tatil mekanlarıdır. Buralarda bulunan tatil köyleri  ve oteller tamamen olmasa bile kısmı oranda boşalıyor ve fiyatlar aşağıya çekiliyor dolayısıyla hem sakin ve uygun tatil imkanını eylül ayında Akdeniz gibi Marmara ve ege bölgelerimizde de yaşayabilirsiniz. Üçüncü olarak da Karadeniz bölgesini sizlere önermekteyim fakat Karadeniz bölgesinde deniz tatili olarak gitmeniz pek uygun olmayacaktır. Eylül ayında havalar sertleşmeye başlar fakat yayla ve doğa tatilini tercih edecekseniz Karadeniz bölgesini ilk sıraya almanızı sizlere öneriyorum. Karadeniz de yaylalar ve Uzungöl de eylül ayında harika bir tatil yapabilirsiniz. Günü birlik olarak Rize’ye geçip oranın doğa sporlarından olan rafting yapabilirsiniz. Üstelik Karadeniz bölgesi yani Rize ve Trabzon  Bütün mevsimlerde konaklama ve yeme içme olarak oldukça uygun fiyatlıdır. Evet okulda çocuğu olmayanlar için eylül ayında gidebileceğiniz tatil bölgeleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Şehir olarak tatil mekanları için gezilecek yerler kategorimizden şehirlerin üzerine tıklayarak gezilecek yerleri öğrenebilirsiniz.

Eylül Ayında Nereye Gidilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bozcaada Nerede? Nasıl Gidilir? Gezilecek Yerler – Oteller – Vapur Saatleri Gölyazı Köyü Bursa- Gölyazı Köyüne Nasıl Gidilir? St. Hilarion Kalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti Kumbaba Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Sapanca Gölü-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama- Yeme İçme- Oteller İBB Sosyal Tesisler İftar Menüsü-Menü Fiyatları 2017

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----