Eyüp Sultan Cami-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Neler Yapılır?

Şuraya Atla

Eyüp Sultan Cami Türkiye’nin en huzur dolu ortamlarından manevi olarak en güçlü miraslarımızdan birisidir. Eyüp Sultan için her türlü makalemiz den öğrenebilirsiniz. Eyüp sultan cami Türkiye’min manevi olarak havanın en değerli olduğu camilerimizden birisidir. Eyüp Sultan Cami İstanbul’un Eyüp ilçesinde sahile yakın bir şekilde inşa edilmiştir . Eyüp Sultan Hazretlerinin de türbesi Eyüp sultan caminde bulunmaktadır. Yaşlısı genci yılda on milyondan fazla insan Eyüp sultan camini ziyaret etmektedir. Eyüp sultan cami yapı olarak Osmanlı mimarisinin en iyi örneklerinden birisidir. Yine Eyüp sultan cami dünya mirasları içerisine girmeyi başarmıştır.Eyüp sultan cami her gün binlerce ziyaretçiyi ağırladığın dan dolayı oldukça kalabalık bir yerdir araçla geliyor iseniz mutlaka caminin yakınlarında bir otoparka girmenizi öneriyorum araç trafiği oldukça fazla bir yerdir. Eyüp ilçesinin gözdesi olarak bilinir Eyüp denince akla ilk gelen yer Eyüp sultan camisidir.

Eyüp sultan hazretlerinin türbesinde her gün binlerce insan sıkıntılarına çare bulmak için gelmektedir. Manevi havanın çok yüksek olduğu bir yerdir. İnsanlar oraya girebilmek için adeta can atıyorlar. Sadece Müslümanlar değil diğer dinlere mensup insanlarda Eyüp sultan camisini ziyaret etmektedir. Evet arkadaşlar sizlere Eyüp sultan cami hakkında bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Evet değerli İstanbul severler lafı çok fazla uzatmadan Eyüp Sultana ulaşım şekillerini sizlere anlatayım.

Eyüp Sultan Camine Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Eyüp sultan cami İstanbul’un Eyüp ilçesinde tam merkezde bulunmaktadır. Eyüp sultan camisine ziyaret için metrobüs kullanacak iseniz nereden gelirseniz gelin ayvan saray durağından inip azcık yürüyüp kolayca ulaşabilirsiniz. Eyüp Sultan Cami’sinden Geçen İETT Hatları:Eminönü: 47, 47Ç, 47E, 47N Belediye Otobüsü, Topkapı: 41 ST ( Seyrantepe – Topkapı) Belediye Otobüsü, Taksim: 54 HT, 36 T (Hasköy- Taksim) Belediye Otobüsü, Mecidiyeköy ve Şişli: 54 HŞ (Hasköy/Şişli) Belediye Otobüsü.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracı ile Eyüp Sultana gidecek olanların E-5 üzerinden Eyüp tabelalarından ayrıldıktan sonra tekrardan ışıklardan sola dönmeleri gerekmektedir yaklaşık 1 km kadar sonra viyadükten tekrar sola dönerek Eyüp ilçe merkezinin içine gireceksiniz aracınızı uygun bir yere park ettikten sonra kısa bir yürüyüşün ardından kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklemi olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

evet değerli arkadaşlar İstanbul’un sembollerinden olan Sultan Ahmet cami hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Sultan Ahmet cami ile ilgili çeşitli görsellere ve videoya ulaşabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. İstanbul da diğer gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgiler için bizi takip etmeye devam ediniz.

Eyüp Sultan Cami Fotoğrafları


Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir