fethiye-yamac-parasutu

Fethiye Tatili ve Aktiviteler

Söylentilere göre güneş tanrısı olan Apollon o dönemde Finike kralı Agenor’un küçük kızına sevdalanır. Apollon başlangıçta utangaç olan bu kıza yaklaşabilmek uğruna köpek kılığına bürünür. Bunun nedeni ise bir tanrı olarak, ölümlü kıza hislerini açamaması ve yanında olabilmek için sadık köpeği olma düşüncesidir. Zamanla kızın beğenisini kazanan Apollon genç bir insan olur ve bu kızla evlenir. Bu evliliklerinden meydana gelen oğullarının ismi ise Telmessos olur. İşte bu Telmessos bugünkü Fethiye’nin bilinen ilk ismidir. Zaman zaman makri, meğri isimleri ile de anılmıştır.

Fethiye bilindiği üzere son yıllarda ülkemizde gerek yerli turistlerce gerekse de yabancı turistlerce büyük ilgi odağı haline gelmiştir. Şüphesiz ki bunun en büyük sebeplerinden birisi bünyesinde bir çok aktivite fırsatını barındırabilmesidir. Ayrıca çoğuna göre dünyanın en güzel plajı olan Ölüdeniz Plajı da burada yer almaktadır.

Yeri gelmişken söylemek gerekirse Fethiye Yamaç Paraşütü yapan firmalardan bir görevli ile gökyüzünde özgürce uçarken plaja kuş bakışı bakmanın keyfide bir başka oluyor. Bu adrenalin dolu aktivitenin heyecanını henüz üzerinizden atamamışken bir taraftan da Saklıkent Kanyonu olarak adlandırılan dünyaca ünlü kanyonda rafting yapma şansını elde edebilirsiniz.

Birçok kişinin hayalini süsleyen yaz tatili zamanı geldiğinde sizde bu bölgeye gelerek sınırsız aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Ölüdeniz Tekne Turu da bu aktivitelerden sadece birisidir. Kelebekler vadisi başta olmak üzere bir çok alana uğrayan günlük gezi tekneleri ile harika bir deneyim sizi bekliyor.

Tabi ki sadece aktiviteler değil tarihi olarak da bir çok gezilebilecek alan barındıran ilçede en önemli tarihi mekanlardan birisi de Kayaköy diyebiliriz. Kayaköy eski rum yerleşkesi iken mübadele sonrası Türklere kalmıştır. Halen daha eski rum evlerinin oluşturduğu terkedilmiş bir mahalleyi andırır şekilde büyük bir yerleşke siz ziyaretçilerini bekliyor. Fethiye Tatili ve Aktiviteler başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok tatil bölgesi ile ilgili tanıtım yazılarına https://www.yaz-tatili.com web sitemizde erişebilirsiniz.

 

Check Also

kumbahçe halk plajı

Bodrum Kumbahçe Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ziyaret Saatleri

Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Bodrum Kumbahçe Plajı, halk plajı olarak hizmet veren nadide …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir