Florya Güneş Plajı-Nerede?-Nasıl gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla

İstanbul’un en güzel plajlarından olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbullulara açmış olduğu Florya güneş plajı çevredeki en gözde plajlardan birisidir. Deniz temizliği bakımından da oldukça temiz ve güzel bir plajdır. İstanbul’un göbeğinde böyle bir plajın bulunması İstanbullular için oldukça iyi bir fırsat.  Florya güneş plajı alan bilgilerine değinecek olursak Florya güneş plajı 800 m. uzunluğundaki iki ayrı bölüm olarak İstanbullulara  hizmet vermektedir. Plaj içerisinde bulunanlar ise şu şekildedir:  Florya Güneş Plajı’nda 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong, 1500 adet şemsiye, 42 adet WC, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş, 1 güvenlik kabini, 2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor. Yukarıda anlattığım gibi hem plajda imkanlar oldukça geniş hem de İstanbul’un tam göbeğinde böyle güzelliklerden faydalanmak iyi bir şans sizlere de bu şansı değerlendirip güneşin faydalarından ve denizin verdiği huzurdan yararlanmak isterseniz Florya güneş plajına uğramanızı sizlere öneriyorum. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere Florya güneş plajına ulaşım, ziyaret saatleri ve giriş ücreti gibi öneli bilgileri sizler ile paylaşayım.

Florya Güneş Plajına Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en gözde plajlarından olan Florya güneş plajına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma ile ulaşım şekilleri: Florya güneş plajına kolay bir şekilde ulaşabilmeniz için Bakırköy Florya otobüslerine yada Yenibosna dan kalkan dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Yada Metrobüs ile Florya durağından indikten sonrada minibüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel araç ile gitmek isteyenlerin Florya sosyal tesisine gider gibi devam ettikten sonra Güneş motele doğru ilerleyiniz plaj güneş motel sahilinde yer almaktadır. Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum google harita üzerinden de yol tarifi isteyebilirsiniz.

Florya Güneş Plajı’na yakınlığıyla bilinen Florya Menekşe Plajı da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir başka plajdır. Florya Menekşe Plajına giriş ücretsizdir. 620 metre sahil şeridi olan bu plajda 200 tane sezlong ve şemsiye, 3 can kurtaran kulesi ve 2 tane can kurtaran mobosu, 10 kişilik cankurtaran ekip, 1 adet ambulans ve 1 tane de kurtarma botu bulunmaktadır. Ayrıca yiyecek içecek ihtiyacınızı karşılamak için büfe ve 300 araç kapasiteli otoparkı vardır. Tuvalet, soyunma kabini ve duş gibi plaj ihtiyaçlarınızı karşılayacak alanlara da sahiptir. Ancak ücretsiz olması plajın Florya Güneş Plajı’ndan düşük kaliteye sahip olmasına neden olmuştur.

Güneş Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

İstanbul’un en güzel plajlarından olan Güneş plajına 2018 yılı giriş ücreti  22 TL dir. Öğrenci giriş ücreti ise 11 TL 0-7 yaş çocukların girişi tamamen ücretsizdir. Ziyaret saatleri ise  Gün içinde plaja gitmelisiniz sabah 9 dan önce ve akşam geç saatlerde plaja giriş yoktur.  Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.

Evet değerli tatilciler İstanbul da insanların en çok aradığı temiz güzel plajlardan birisi olan güneş plajı hakkında sizlere biraz bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda güneş plajı ile ilgili çeşitli görseller bulabilirsiniz.  İstanbul da bulunan en güzel plajlar ve diğer gezilecek yerler ile ilgili daha detaylı bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

Florya Güneş Plajı Tanıtım Videomuz:

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir