Galata Köprüsü-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Galata Mekanları-Konaklama

Galata köprüsünün tarihi gelişimi oluşumu ve galata köprüsünde yaşanan huzur ve mutluluğunu öğrenmek için mutlaka okuyunuz. İstanbul’un önemli simgelerinden olan galata köprüsü İstanbul’un Fatih ilçesi  Eminönü semtinde bulunmaktadır. Yaş itibarı ile yaşlı olan galata köprüsü çok meşhur olması ile birlikte önemli tarihi eserler arasında sayılmaktadır galata köprüsü bir müze misali insanların akınına uğramaktadır. Yaşı itibarı ile köprü biraz sakatlansa da hala aktif olarak kullanılmaktadır galata köprüsünün yükünü hafifletmek için alternatif bir köprü yapıldı fakat onun yerini değer olarak tutmadı insanlar hala galata köprüsüne fazlası ile değer vermekte. Galata köprüsüne özellikle balık tutmak isteyenler sıra sıra dizilir adeta balık yağıyormuş gibi yüzlerce avcı yan yana oltalarını galata köprüsünden denize fırlatır köprü üzerinde seyyar satıcılar ve turistler dizilir. Kimileri fotoğraf çekme derdin de kimileri ekmek parası derdinde kimileri de akşam eve balık götürme derdinde. Yıllara meydan okuyan galata köprüsü hala dimdik durup insanların güzel vakitler geçirmelerine ve ekmek kazanmalarına aracı olmaktadır. Araç trafiği diğer köprü yapıldıktan sonra oldukça azalmıştır.Galata köprüsü etrafında bir çok restoran ve oteller bulunmaktadır. Ulaşım olarak da oldukça kolaydır. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere diğer önemli bilgileri aktarayım.

Galata Köprüsüne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en güzel tarihi eserlerinden olan ve oldukça fazla ziyaretçi alan Galata köprüsüne en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Galata köprüsüne ulaşım oldukça kolaydır. İster otobüs, tramvay, minibüs gibi ulaşım araçlarına binerek Eminönü durağından inerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Kısacası Eminönü’ne gelen tüm araçlara binerek buraya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: E-5 kara yolundan Fatih tabelalarını takip ederek ayrıldıktan sonra Eminönü tabelaları takip ederek yada Eminönü sahil yolunu kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Galata Mekanları – Konaklama Olanakları ve Fiyatları

Galata köprüsüne yakın noktalarda bir çok restoran, kafeteryalar ve çeşitli eğlence mekanları bulunmaktadır. Buralarda her insanın eğlenebileceği tarzda mekanlar bulunmaktadır. Konaklama olanakları da eğlenme açısından olduğu gibi oldukça geniştir. Çeşitli tarihi oteller ve lüks otellerin yanı sıra pansiyonlarda bulunmaktadır. Bölge olarak İstanbul’un en güzel noktalarından olduğu gibi mevsimsel olarak ve kaliteye göre değişiklik gösterebildiği gibi ortalama konaklama ücretleri 100 TL ile 300 TL ve yukarısı arasında değişiklik göstermektedir.

Evet değerli İstanbul severler sizlere İstanbul’un en güzel noktalarından olan Galata köprüsü hakkında bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Galata köprüsü ile ligli çeşitli görseller bulabilirsiniz.Soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İstanbul da diğer gezilecek yerler için bizi takip etmeye devam ediniz.

Galata Köprüsü Fotoğrafları


Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir