Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Ülkemizin en önemli turizm noktalarından birisi olan Alanya’da bulunan Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı, Milli Egemenlik Stadı’nın karşında bulunmaktadır. Alanya Kalesi manzarası eşliğinde serinlemek ve keyifli dakikalar geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olan plaja Alanya halkı geldiği gibi yerli ve yabancı turistler de ilgi göstermektedir.

Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı, ilk olarak 2016 yılında temizliği sembol eden Mavi Bayrak’ı almayı başarmıştır. Bu tarihten sonra da temizlik ve güvenlik gibi konulara dikkat eden plaj, Mavi Bayrak’ı taşımayı başarmıştır. Plajın uzunluğu 250 metre, genişliği ise 100 metredir. Büyük sayılabilecek olan bu plajda insanlar sıkışık olmayan bir ortama sahiptir. Sahilin önemli bir kısmı kum ile kaplı olmasına rağmen bazı yerlerinde çok az çakıl da vardır.

Alanya kent merkezine son derece yakın bir konumda olan bu halk plajı, Gazipaşa Havalimanı’na sadece 40 km uzaklıktadır. Şehir merkezinden toplu taşıma araçları ile buraya 5 dakika gibi kısa bir sürede gelinebilir.

Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Alanya’nın içerisinde bulunan Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı, ilçe merkezine sadece 1 km mesafededir. Buraya gelmek isteyenler özel araçlarıyla gelebilecekleri gibi ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarıyla da gelebilirler. 1 km’lik yol normalde yürüyerek de gidilebilir fakat Alanya’nın sıcağı dikkate alındığında bu şekilde hareket edilmesi mantıklı olmayacaktır.

Özel araçlarıyla buraya gelecek olanların öncelikle sahile ulaşmaları ve daha sonra sahilden Mersin tarafına doğru hareket etmeleri gerekiyor. Bir süre sonra sol tarafta Milli Egemenlik Stadı görünecektir. Plaj, bu stadın tam karşısındadır.

Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı, Alanya Belediyesi tarafından işletilmektedir. Bu plaja giriş ücretsizdir fakat şezlong, şemsiye gibi hizmetler için ödeme yapılması gerekir. Şezlong fiyatları 15 TL’dir, ancak sezonluk olarak fiyatlar değişmektedir. Plaj ücretsiz olduğu için istenilen saatte buraya gelinebilir fakat şezlong ve diğer hizmetler akşamın ilerleyen saatlerinde verilmemektedir. Planlamanın buna göre yapılması gerekir.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*