Göksu Parkı-Nasıl Gidilir?-Ne Yenir?-Konaklama

Şuraya Atla

Tatilcilerin uğrak şehirlerinden olan Ankara da deniz olmayışından dolayı insanlar genellikle park ve bahçelere düşkündür. Her Ankaralı hafta sonları mutlaka bir piknik alanını ziyaret eder. Ankara da güzel bir gölet’in etrafında inşa edilmiş olan göksü parkı bu park ve piknik alanlarından birisidir. Ankara büyükşehir belediyesinin 2003 yılında hizmete açmış olduğu Göksu parkı yaklaşık olarak 508.000 metre karelik bir alan üzerinde duruludur. Parkın içerisinde bir de gölet vardır. Gölet’in üzerinde ise insanların yürüyüş yapabileceği iskeleler inşa edilmiştir. Parkın içerisinde lunapark, kafeteryalar, restoranlar dinlenme alanları, piknik alanları, ve yürüyüş alanları vardır. Piknik alanları içerisinde mangal severler için 500 e yakın barbekü yapılmıştır.

Göksu Parkına Nasıl Gidilir?

Ankara’nın en büyük ve en güzel park ve bahçe alanlarından birisi olan Göksu parkına en kolay ulaşım şekilleri aşağıda sıralanmıştır.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım:  Göksu mahallesinde buluna Göksu parkına en kolay gidebileceğiniz otobüsler 540 ve 541 hat numaralı yer altı treni otobüsleridir. Bu otobüslere bindikten sonra birinci yada ikinci duraktan inerek az biraz yürüdükten sonra Göksu parkına giriş yapabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım: Özel araç ile Göksu parkına gelecekler için İstanbul  Ankara yoluna çıkınız daha sonra Eryaman tabelasını görüp otobandan ayrılınız yaklaşık olarak 20 km kadar ilerledikten sonra Göksu parkına ulaşmış olacaksınız. Buna ek olarak özel aracı tercih eden tatilcilerimiz için aşağıda eklemiş olduğum google maps üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilir yada bulunduğunuz yerden Göksu arasındaki mesafeyi bulabilirsiniz.

Göksu Parkı Ne Yenir? Konaklama İmkanları

Göksu parkı içerisinde çeşitli restoranlar ve kafeteryalar bulunmaktadır. Bu restoran ve kafeteryalarda isterseniz yöresel yemekleri, isterseniz de et ve diğer Türk mutfağından çeşitli yemekleri yiyebilirsiniz. Yemek kültürü oldukça geniş olduğu Ankara ilimizde çeşitli yemekleri tadabilirsiniz. Ayrıca eğer sabah kahvaltısı düşünüyorsanız bu eşsiz güzellikler içerisinde mutlaka bir kahvaltı yapmanızı sizlere öneriyorum. Daha sonra gölet’e karşı kahvenizi yudumlayım güzel bir gün geçirebilirsiniz. Fiyatlara değinecek olursak yemek ve kahvaltı fiyatları oldukça uygundur. Konaklama olanakalarına bakalım biraz: konaklama şehir dışından ziyaret edecek vatandaşlarımız için çok önemli Ankara’nın merkezinde ve ilçe merkezlerinde konaklama imkanları oldukça fazladır. Buralar da bütçenize göre lüks veya orta sınıf bir otelde konaklamanız mümkündür. Konaklama fiyatları da diğer şehirlerimize ve otelin durumuna göre uygundur ve değişiklik göstermektedir.

Evet değerli gezi severler sizler için Ankara’nın en güzel park ve bahçelerinden birisi olan Göksu parkını elimden geldiğince sizlere tanıtmaya çalıştım. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Göksu parkı ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

Göksu Parkı Fotoğrafları

Check Also

yaşayan müze nerede

Beypazarı Yaşayan Müze Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Yaşayan Müze, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde mutlaka görülmesini tavsiye ettiğimiz mekanlardan biridir. Bugün müze olarak kullanılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir