Gümüşdere Halk Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Gümüşdere halk plajı oldukça sakin ve güzel bir plajdır bazı dönemlerde çeşitli şikayetler gelse de genel olarak İstanbul da gidilebilecek plajlardan birisidir. Özellikle bazen dalga olmasından ve kumsalın pis olmasından şikayet edilmektedir. Fakat kumları çok beğenilmektedir. Birde fiyat olarak şikayet edilmekte. Plaj içerisinde çeşitli imkanlar bulunmaktadır; şezlong, şemsiye ve büfe gibi hizmetler bulunmaktadır. Ulaşım olarak da hiç zorlanmadan oldukça kolay bir şekilde Gümüşdere halk plajına ulaşmanız mümkündür. Halk plajı olması nedeni ile özellikle sıcak havalarda kalabalıktan bunala bilirsiniz fakat İstanbul’un kendisi kalabalık bir şehir olduğunu düşünürsek Gümüşdere halk plajı kalabalıktan kaçıp sakince güzel bir denize girmek isteyenler için oldukça uygun bir plajdır. Değerli İstanbullular lafı çok falza uzatmadan Gümüşdere halk plajı hakkında sizlere diğer önemli bilgileri aktarayım.

Gümüşdere Halk Plajına Nasıl Gidilir

Gümüşdere halk plajı ulaşım açısından oldukça kolaydır. Toplu taşıma araçları ile ulaşmak isteyenlerin: İlk olarak Sarıyer’e ulaştıktan sonra ilçe merkezinden hareket eden Gümüşdere minibüsleri ile 152 hat numaralı otobüsleri kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşmak isteyenler: Sırasıyla ilk olarak Sarıyer ilçeye ulaştıktan sonra Kilyos’a doğru Gümüşdere tabelalarını takip ediniz. Bunun dışında aşağıdan eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Gümüşdere Halk Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Gümüşdere halk plajına giriş ücreti 20 TL’dir. İçeriden kiralayacağınız şezlong ve şemsiye için ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Ziyaret saatleri ise normal gün içerisinde burayı ziyaret edebilirsiniz.

Dğerli İstanbullular sıcak yaz havalarının gelmesi ile birlikte denize gidenlerin sayısı da bir hayli artmış durumdadır bu noktada sizlere rehber olması amacıyla hazırladığımız makalemizin sonuna geldik soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Aşağıda Gümüşdere halk plajı ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. İstanbul da bulunan diğer plajlar için bizi takip etmeye devam ediniz. Herkese iyi eğlenceler ve bol güneşlenmeler dileriz.

Gümüşdere Halk Plajı Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

4 Yorumlar

  1. Avatar

    Gitmeyin. Bizzat kendim gittim. Duş suyu ip gibi soyunma yerlerinin tahtaları kırık daracık yer. Bir şemsiye şezlongu 20 tl. Yürüme yeri yok kumun üstünde sıcaktan yürünmüyo. Büfe çok pahali. Tek olumlu yanı denizin güzel olması. Onun dısında asla tavsiye etmiyorum.

  2. Avatar

    giriş ücretsiz yazıyor bazı siteler acaba doğru mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir