Haliç-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Restoran-Konaklama-Yeme İçme

Güzel İstanbul’umuzun ender bulunan parçalarından birisi olan haliç de nerelere gidilir ne yenir hangi kafelere gitmeliyim gibi önemli soruları yanıtlayacağım sizlere haliç yolculuğun da rehberlik edeceğim. İstanbul’un vazgeçilmezlerinden birisi olan haliç kıyıları İstanbul halkının çok fazla zaman geçirdiği yerlerden birisidir. Haliçte yaşam sabahın erken saatlerinde başlar ertesi sabahlara kadar devam eder neredeyse haliç hiç yalnız kalmaz haliç kıyıları hafta sonları büyük ailelere piknik alanı çocuklara top sahası olmaya devam eder. Haliç kıyıları eski İstanbul dönemlerinde oldukça kötü hatıralar ile insanların akıllarına kazınmış fakat Tayyip Erdoğan bey belediye başkanı oluktan sonra haliç’i o halinden kurtarmak için oldukça fazla çaba sarf etmiş ve sonunda emellerine ulaşmıştır haliç’i bir çöp kovası olmaktan kurtarmıştır. Şimdilerde haliç tamamen çöplerden arınmış kötü kokulardan arınmış insanların rahat bir nefes aldığı yeşillik içerisinde bir sahile dönüşmüştür. Haliç kıyısındaki yerleşim yerleri değerlerine değer katmış konut satışları patlamıştır. Şimdi sizlere haliç kıyısında ve haliç’i gören restoran ve kafelerden bahsedeceğim halici izlemek için nerelere gitmelisiniz ne yemelisiniz.

Haliç’e Nasıl Gidilir?

Haliç’e toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz bunun için en kolay yol Metrobüs’ü kullanmanızdır. Metrobüs’e binip Ayvansaray durağından indikten sonra yürüyerek oradan Haliç’e inin oradan Haliç’in diğer doktalarına gidebilmek için Minibüs ve otobüsleri kullanabilirsiniz.

Haliç’e özel aracını ile gidecekseniz eğer E-5 kara yolundan Eyüp çıkışından ayrılınız ve oradan Haliçte nereye gitmek isterseniz oraya doğru gidebilirsiniz.

Haliç Kafeleri ve Restoranları, Konaklama

Değerli arkadaşlar sizlere marka ismi vermeden haliç kafelerinin direk olarak yol tariflerini ve harita yada uydu üzerinden görüntülerini sunacağım burada hangi dilden okumak isterseniz restoranların hakkında kısa ve özet bilgi alabilir telefon ile görüşebilir kafe yada restoranlara yaya ya da araba ile ulaşabilmeniz için yol tarifi alabilirsiniz. Haliç‘e nasıl giderim? Sorusunu da buradan sizlere yanıtlamak isterim haliç’in iki kıyısı olduğundan dolayı aşağıdaki harita üzerinde görünmekte olan her hangi bir taraftan gidecek iseniz o tarafa doğru gitmelisiniz. Oralara ulaşmanız için ise ilk olarak iettnin mobil uygulamaları olan nasıl giderim ve otobüs saatleri uygulamaları yada iettnin resmi web adresinden yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki harita üzerinde gitmek istediğiniz restoranın ismini o uygulamalara yada navigasyon cihazınıza yazabilir yada direk olarak o harita üzerinden o restorana yol tarifi isteyebilirsiniz.

Konaklama imkanları olarak Haliç çevresinde konaklayabileceğiniz birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Mevsimsel olarak ve otellerin kalitelerine göre fiyatlar değişlik gösterebilmektedir.

Evet değerli İstanbul severler İstanbul’un en güzel noktalarından olan Haliç bölgesi hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olmuşumdur. Aşağıda Haliç ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi de yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Ayrıca İstanbul da diğer gezilecek yerler ile ilgili bizi takip etmeye devam ediniz.

İstanbul Haliç Videosu


Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir