honaz
honaz

Honaz Dağı Milli Parkı-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Ülkemizde piknik, mersiye alanları kültürümüzde önemli ölçüde yer almaktadır. Biz Türkler olarak piknik ve doğada eğlenme denilince adeta kendimizden geçeriz. Denizlide bulunan ülkemizdeki önemli mersiye alanlarından birisi olan Honaz Dağı  milli parkından sizlere bahsedeceğim. Mersiye alanı içerisinde oldukça fazla bitki çeşidi olduğundan dolayı oksijen oranı çok yüksek şehir sıkıntısını atmak için bulunmaz bir yer. Mersiye alanı 1995 yılından itibaren hizmete açılmış olum sadece Denizli de yaşayanlar için değil çevre illerde yaşayanlar içinde çok güzel bir fırsat olmuştur. Milli park ege bölgesinde bulunan en yüksek tepe olmaz özelliğini de taşımaktadır. Milli park üzerinden bitki çeşidi oldukça fazladır. Bunun nedeni ise hem Akdeniz’e hem de Ege denizine bakmasından kaynaklanmakta buda bitki örtüsünü deniz üzerinden gelen hava nedeniyle etkilemektedir. Milli park içerisinde sadece piknik alanları değil konaklama alanları, büfe, çeşme, çocuk oyun alanları, wc gibi önemli ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz bir çok fırsat bulunmaktadır. En güzeli de içeride bulunan kır evlerinidir. Böyle bir doğa içerisinde konaklama imkanı her yerde bulunmaz çünkü genellikle koruma altına alınan sit alanları olduğundan dolayı yapılaşmaya izin verilmez.

Honaz Dağı Milli Parkına Nasıl Gidilir?

Denizlinin en güzel piknik ve mersiye alanlarından birisi olan honaz dağı milli parkına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım: Milli park Honaz ilçesinde yer almaktadır. İlk olarak şehir merkezinden honaz ilçesine gelen dolmuşlara binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha sonra honaz ilçesinden şehir merkezine giden dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: İlk olarak honaz ilçesine geldikten sonra Ankara yoluna çıkınız ve 3 km kadar devam ediniz. Daha sonra  tabelaları gördükten sonra yoldan ayrılınız. Bunlara ek olarak aşağıda eklediğim harita üzerinden direk olarak milli parka yol tarifi isteyebilirsiniz.

Honaz Dağı Milli Parkı Giriş Ücreti , Ziyaret Saatleri ve Konaklama

Milli parka giriş ücretsizdir. Sadece içerideki imkanlardan yararlandığınızda belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ziyaret saatleri de milli parka istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Bunun dışında içeride verilen hizmetler akşam 20:00 da sonlanmaktadır. Yani hizmet almak isterseniz akşam sekizden sonra milli parkta hizmet veren her yer kapanmaktadır. Büfe, kafeterya gibi.Konaklama olanaklarına değinecek olursak milli park içerisinde konaklama imkanı vardır milli parka gittiğinizde konaklama ile ilgili detaylı bilgileri park görevlilerinden alabilirsiniz.

Evet değerli tatilciler Denizli gezinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi olan Honaz göz milli parkını sizlere tanıtmaya çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Honaz göz milli parkı ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Bunun yanında değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

Honaz Dağı Milli Parkı Resimleri

Check Also

hierapolis

Hierapolis Arkeoloji Müzesi-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Denizli şehrimizin doğal güzelliklerinin yanında antik şehirleri de çok meşhurdur. Bunlardan en önemlilerinden birisi olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir