Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ilgaz Kayak Merkezi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti -Ziyaret Saatleri

Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Kastamonu » Ilgaz Kayak Merkezi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti -Ziyaret Saatleri

Ilgaz Kayak Merkezi, Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında bulunan, zirvesi 2850 metre olan Ilgaz Sıradağları üzerinde, Ilgaz Milli Parkı içinde yer almaktadır. Ilgaz Dağı Milli Parkı ise belirtilen illerde Ilgaz Dağları üzerinde 1976 yılında kurulmuş bir milli parktır. Ilgaz Kayak Merkezi’nde kayak mevsimi sezonu Aralık ayında başlayıp Nisan ayına dek sürmektedir. Ilgaz Kayak Merkezi, diğer illerden ve yurtdışından her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Kastamonu’nun en önemli turizm noktalarından biri olduğu söylenebilir. Toplamda iki adet pist bulunmaktadır. Bu pistlerde gece kayak yapma ve kafe hizmetleri bulunmaktadır.

Ilgaz Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir? Yol Tarifi

Ilgaz Kayak Merkezi, Kastamonu’ya 40 km uzaklıkta(havalimanı) yer alan bir tesistir. Dolayısıyla özellikle otobüs ile Ilgaz Kayak Merkezi’ne gitmek isteyenlerin Kastamonu şehir merkezine varmaları gerekir. Şehir merkezlerinden aktarma yaparak Karayolları Ilgaz Bakımevi’ne ulaşılır ve buradan kalkan kayak merkezindeki otellerin servisleriyle Ilgaz Kayak Merkezi’ne ulaşılmış olur. Aynı zamanda Ankara’dan gelecek ziyaretçiler de aynı otoyol üzerinden Karayolları Ilgaz Bakımevi’ne ulaşabilirler. Özel araçları ile gelecekler için Kayak Merkezi içerisinde otoparklar da bulunmaktadır.

Ilgaz Kayak Merkezi’ne ziyaretçiler, seyahat acentelerinin düzenlediği turlar ile de ulaşabilir.

Türkiye Kayak Federasyonu’na bağlı Ilgaz Dağ Tesisleri’nin açık adresi de-navigasyon kullanıcıları için- ‘37230 Bostan/Kastamonu Merkez/Kastamonu’ şeklindedir.

Ilgaz Kayak Merkezi Giriş Ücreti,Ziyaret Saatleri

Kayak Merkezi’ne giriş yapabilmek için öncelikle Ilgaz Kayak Merkezi’ni içinde barındıran Ilgaz Milli Parkı’na giriş yapmak gereklidir. Milli parka giriş ise herkes için ücretlidir. Milli parkın giriş ücretleri otomobil için 15 TL, küçük minibüs için 25 TL, büyük minibüs(15 kişi+) için 30 TL, midibüs(21 kişi+) için 40 TL, otobüs(31 kişi+) için 70 TL olarak 2016 yılında belirlenmiştir. Bu ücretler parkın giderlerini karşılamakla beraber otopark ihtiyacını da kapsamaktadır. Dolayısıyla park içerisindeki tüm açık hava otoparkları ücretsizdir. Ilgaz Kayak Merkezi telesiyej ve teleski sistemi Türkiye Kayak Federasyonu tarafından çalıştırılmaktadır. 2016 yılı ücret tablosuna göre günlük sınırsız geçiş bileti 50 TL, tek çıkış ücreti 10 TL’dir. Yürüyen bant ve teleski ücretsizdir.Ayrıca Kayak Merkezi’ndeki spor kıyafetleri, etkinlikler, eğitimler için ayrı olarak ücret ödenmesi gerekmektedir. Kayak Merkezi’ndeki aktiviteler, ana pistteki telesiyej, yürüyen bant ve teleski sistemi için 08:30-17:00 arasında(Bazı tarihlerde telesiyej 21:00’e kadar devam etmektedir.) gerçekleşmektedir.

Ilgaz Kayak Merkezi Resimleri


Ilgaz Kayak Merkezi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti -Ziyaret Saatleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yuvacık Aytepe | Nerede? | Nasıl Gidilir? | Yol Tarifi Mardin’de Gezilecek Yerler-Ne Yenir?-Tarihi ve Turistik Yerleri-Gezi Rehberi Uludağa Nasıl Gidilir?-Konaklama Yerleri ve Fiyatları Fethiye Çalış Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Fethiye Kelebekler Vadisi-Nasıl Gidilir?-Konaklama-Yeme İçme Bellapais Manastırı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----