Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » İzmir » Ilıca Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Ilıca Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

İzmir’in tatil turizm bölgelerinden olan Çeşme de bulunan ılıca plajından sizlere bahsedeceğim. Ilıca plajı halk plajı olup bölgenin en güzel ve nezih plajlarından birisidir. Gönül rahatlığı ile bu temiz plaja girebilirsiniz. Üstelik ulaşımı da oldukça kolaydır. Ayrıca plajın içerisinde bir çok imkana da sahipsiniz. Çeşitli su sporlarının yanı sıra, plaj oyunlarını da oynamanıza imkan sağlayacak büyüklükte kumsal da vardır. Ilıca plajı yer altı kaynaklarına yakın olmasından dolayı yer altı suları ile birleşmektedir ve mineralli sular insan sağlığına iyi geldiğinden dolayı birazda sağlık açısından iyi bir plajdır ılıca plajı. Plajın toplam uzunluğu 3 km kadardır. Plajın bir bölümü kalabalık olsa da sakin bir yer bulma imkanınız oldukça yüksektir. Kumsalı çok temiz ve sarıdır. Çoğu insan özel plajlardan çok halk plajlarını tercih eder bunun nedeni hem fiyatlardır hem de alanın büyük olmasıdır. Aslında bu plaj özel statüsünde bir halk plajıdır plaj alanı oldukça geniş ve uzun olduğundan kapasitesi de büyüktür bu nedenle sakince plaja girile bilir plaj sakinleri de plajı temiz tuttuklarından ve plaj temizliği yapıldığından dolayı plaj oldukça temizdir ayrıca plaj içerisinde şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz yerler de bulunmaktadır. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere plaj hakkında diğer önemli bilgileri vereyim.

Ilıca Plajına Nasıl Gidilir?

İzmir Çeşme de bulunan en uzun ve en güzel plajlardan olan ılıca plajına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Ilıca plajına toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin Çeşme merkezden kalkan ılıca plajından geçen dolmuşlara binerek kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracınız ile ılıca plajına gitmek isterseniz sizlere önerim Çeşme merkezden devam ederek ılıca tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Yine diğer bir yol çevre yolu üzerinden ılıcaya gidebilirsiniz fakat yolu yaklaşım 4 km kadar daha uzatabilirsiniz. Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Ilıca Plajı Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri, Şezlong ve Şemsiye Fiyatları

Sizlere güzel bir haber vermek gerekirse Ilıca plajına giriş ücretsizdir. Ziyaret saatlerine değinecek olursak giriş için herhangi bir kısıtlama yoktur fakat plaj içerisinde şemsiye ve şezlong gibi olanaklardan faydalanmak için gün içerisinde plaja gitmeniz gerekmektedir. Şezlong ve şemsiye fiyatları ortalama olarak 10 TL ile 25 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Evet değerli tatilciler Çeşme tatilinizde sizlere çok yararlı olacağını düşündüğüm makalemde ılıca halk plajından bahsettim çeşme ve İzmir de diğer gezilecek yerler için bizi takip etmeye devam ediniz. Soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Aşağıda ılıca plajı ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

Ilıca Plajı Resimleri

Check Also

izmir doğal yaşam parkı

İzmir Doğal Yaşam Parkı Nerededir? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şuraya Atla İzmir Doğal Yaşam Parkıİzmir Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?İzmir Doğal Yaşam Parkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir