Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ilıca Şelalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Neler Yapılır?-Konaklama Ücretleri

Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Kastamonu » Ilıca Şelalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Neler Yapılır?-Konaklama Ücretleri

Ilıca Şelalesi, Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesine bağlı Ilıca köyündedir. Ilıca Şelalesi’nin ilçe merkezinde uzaklığı yaklaşık 10 km’dir. Ilıca Şelalesi’nin ülke genelinde konumunu belirtmek amacıyla aktaralım: Yüzölçümü 571 kilometrekare olan, sınırları dahilinde Ilıca Şelalesi’ni barındıran Pınarbaşı ilçesi doğuda Azdavay ilçesi, güneyde Karabük ili, batıda Bartın ili, kuzeyde de Cide ilçesiyle çevrilidir. Eskiden Azdavay’a bağlı bir bucak olan Pınarbaşı 1987’de çıkartılan bir yasayla ilçe yapılmıştır.

Ilıca Şelalesi’ndeki su yaklaşık 10 metre yüksekten dökülmektedir. Suyun döküldüğü yerde de bir havuz oluşmuştur. Ilıca Şelalesi’nin karakteristik özelliği ise oluşan havuzun etrafının bir çok ağaç ve bitki örtüsü ile çevrili olmasıdır. Şelalenin üst kısmında da suyun kayaları aşındırmasıyla oluşan çukurluklar ve oymalar yer almaktadır. Bu bağlamda kısa süreli geziler için oldukça tercih edilen, ziyaretçiler için harika bir manzara sunan bir şelale ve gölet olduğunu ifade edebiliriz.

Ilıca Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Ilıca Şelalesi Kastamonu ilinde yer almaktadır. Buraya özel aracınız ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli seyahat firmaları da buraya ulaşım hizmeti vermektedir. Ayrıca Kastamonu il merkezine ulaşıp buradan toplu taşıma araçlarıyla aktarma yaparak Ilıca Şelalesi’ne ulaşabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan gelecekler için Ilıca Şelalesi’ne varış süresi yaklaşık olarak sırasıyla 7 ve 5 saat şeklindedir. Navigasyon üzerinden ‘ Ilıca/Pınarbaşı/Kastamonu’ yazarak buraya sorunsuz bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Neler Yapılır? Konaklama Ücretleri

Ilıca Şelalesi, manzarasıyla oldukça etkileyici, yalnızca doğaya ait seslerin yankılandığı muazzam bir yer. Ailenizle vakit geçirmek için oldukça ideal. Burada piknik yapmak oldukça yaygındır. Ayrıca şelalenin göletinde yüzerek serinleyebilirsiniz. Manzarasının etkileyici olması sebebiyle bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. ATV araçları ile dağda keşfe çıkabilir, botlarla gölde dolaşabilirsiniz. Şelaleyi görmek için herhangi bir ücret ödenmemektedir.

Burada güzel olan bir diğer gerçek, bölgedeki işletmecilerin doğadaki yeşillikleri bozmadan konaklama yerleri inşa etmiş olması. Böylece maviyle yeşilin birleştiği bu yerde doğaya hiçbir zarar gelmemiş bir biçimde Bungalov evlerde konaklayabiliyorsunuz. Ilıca Şelalesi’ne yakın konaklama yerleri bulunmaktadır. Her işletme için fiyat değişmekle birlikte konaklama ücreti yaklaşık olarak kişi başı 80 TL’dir.

Ilıca Şelalesi Fotoğrafları

Ilıca Şelalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Neler Yapılır?-Konaklama Ücretleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bozcaada Nerede? Nasıl Gidilir? Gezilecek Yerler – Oteller – Vapur Saatleri Gölyazı Köyü Bursa- Gölyazı Köyüne Nasıl Gidilir? St. Hilarion Kalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti Kumbaba Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Sapanca Gölü-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama- Yeme İçme- Oteller İBB Sosyal Tesisler İftar Menüsü-Menü Fiyatları 2017

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----