İnciraltı Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar?

İnciraltı Plajı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Bilindiği gibi Muratpaşa ilçesinin sahil kısmı genellikle falez ve kayalıklarla kaplıdır. Bu özelliklerinden dolayı doğal plajların sayısı sınırlıdır ve insanlar denize girmek için farklı noktalara gitmek durumdaydı. Fakat yapılan çalışmalar ile falezlerin olduğu bölgeye ahşap iskeleler kurulmuş ve insanların bu iskelelerden denize girmesi sağlanmıştır. İnciraltı Plajı eskiden Erdal İnönü plajı olarak bilinirdi. Adı değişti. Bu plaj da falezlere göre şekilde yapılan plajlardan birisi olup sahip olduğu manzara ile insanları adeta büyülemektedir. Deniz suyunun son derece temiz olması, insanların suyun dibini görmesine olanak sağlamaktadır. Bu özelliği bazen suyun derin olmadığının düşünülmesine de neden olabiliyor. Bundan dolayı girerken dikkatli olunmasında fayda vardır.

İnciraltı Plajı’nın uzunluğu sadece 18 metre iken genişliği ise 7 metredir. Oldukça küçük bir alana sahip olmasından dolayı kısa sürede dolmakta ve bazı zamanlarda ciddi bir yoğunluk oluşmaktadır. Plajın temizliğine çok ciddi önem verildiği gibi güvenlik noktasında da önemli tedbirler alınmaktadır. Bu özellikleri sayesinde İnciraltı, Mavi Bayrak taşımaya hak kazanmış durumdadır. Bu sembol, plajın güvenli ve temiz olduğunu göstermektedir. Bu özelliği de plaja olan ilgiyi arttırmış durumdadır.

İnciraltı Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

İnciraltı Plajı, kent merkezine 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Antalya’nın Muratpaşa sahilinde bulunan plaja gitmek isteyenler toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Trafiğe bağlı olarak ortalama 15 dakikada plaja ulaşmak mümkündür. Fakat plajın daha iç kesimlerde olmasından dolayı insanların biraz da yürümesi gerekiyor.

Özel araçları ile buraya gelecek olan kişiler ise Özel Antalya Yaşam Hastanesi’ne gelen yolları kullanarak Lara Caddesi’ne ulaşmalıdır. Daha sonra ise tabelalar takip edilerek Erdal İnönü Kent Parkı Plajı’na gelinebilir.

İnciraltı Plajı Giriş Ücreti Ne Kadardır?

İnciraltı Plajı’na giriş ücretsizdir. Fakat burada yer alan büfeden hizmet almak isteyenlerin ödeme yapması gerekiyor. Fiyatlar ise makul seviyededir. Şezlong ve şemsiye kiralama fiyatı 5 TL’dir. Asansörle rahatlıkla plaja inebiliyorsunuz. Merdivenlerden veya yüksekten suya atlayabilirsiniz. Su derin, ayaklarınız hiç yere değmeyecek. Güzel tesis, ailecek vakit geçirilebilir.

 

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir