İskele Belediyesi Makenzi Halk Plajı Nerede? İskele Plajı Hakkında Bilgi

Kuzey Kıbrıs sınırları içerisinde yer alan ve İskele Belediyesine bağlı olarak hizmet veren İskele Makenzi Halk Plajı yerli ve yabancı turistler tarafından fazlaca ilgi gören plajlardandır.

İskele Belediyesi Makenzi Halk Plajı, Gazimağusa’nın kalbinin attığı yerlerden biri olup, plaj çevresinde çok güzel bir yürüyüş ve bisiklet yolu bulunmaktadır.

Ziyâret edenler tarafından genel olarak beğenilen bir plaj olan İskele Makenzi Halk Plajı uzun sahil şeridiyle temiz bir kumsal ve denize sahiptir. Ayrıca plajda tepe ve kayalar bulunmadığı için ziyaretçilerine geniş bir kullanım alanı sunmaktadır.

İskele Belediyesi Halk Plajında buraya gelenlerin faydalanabileceği bir cafe bulunuyor ve plaj boyunca yer alan şemsiyelerden ücretsiz olarak faydalanırken şezlong ücreti tüm gün için 6 TLye geliyor. Ayrıca plaj içerisinde birçok soyunma ve duş kabini de yer alıyor.

İskele Belediyesi Makenzi Halk Plajı deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarmak isteyenler için bulunmaz bir nimet. Plajın berrak denizinde istediğiniz kadar yüzebileceğiniz gibi yürüyüş veya bisiklet binme gibi aktiviteleri yapıp burada hizmet veren restoranda ekonomik bir şekilde yemek yiyebilirsiniz.

Çocuklar için de uygun bir yer olan İskele Belediyesi Makenzi Halk Plajında çalışan personeller gelen ziyaretçilere yardımsever bir şekilde davranmakta ve gerekli tüm imkanları da sağlamaktadır

İskele Belediyesi Makenzi Halk Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

İskele Belediyesi Makenzi Halk Plajı Kuzey Kıbrıs sınırları içerisinde Gazimağusa şehrinde bulunmaktadır. Buraya gelmek için havayolu, denizyolu veya karayolunu tercih edebilirsiniz. Havayolu ile Lefkoşa’nin doğusunda bulunan Ercan Havalimanına indikten sonra buradan kalkan otobüsler ve diğer transfer vasıtalarıyla Gazimağusa’da yer alan İskele Makenzi Halk Plajina ulaşılabilir. Denizyoluyla gitmek isteyenler Alanya ve Girne Limanı arasında düzenlenen Feribot seferleriyle ulaşım sağlayabilir. Kendi aracıyla gelmek isteyenler ise Mersin ve Taşucu’ndan kalkan arabalı feribot seferlerinden faydalanabilir.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir